•   Cenu Kristián za přínos světové kinematografii obdrželi na MFF Praha Hanna Schygulla, Hugh Hudson a Bruno Ganz.
  •   XVIII. ročník MFF PRAHA- FEBIOFEST se bude konat v PRAZE od 24. března do 1. dubna 2011.
  •   Kristiána za nejlepší animovaný film roku 2009 obdržel snímek Na půdě
  •   Kristiána za nejlepší dokument roku 2009 dostal film Vítejte v KLDR
  •   Kristiána za nejlepší český film roku 2009 získal Protektor
  •   XVIII. ročník MFF PRAHA- FEBIOFEST se bude konat v PRAZE od 24. března do 1. dubna 2011.
  •   Staňte se fanoušky: www.facebook.com/febiofest

Takový byl Febiofest 2010

Dokument, shrnující dění na 17. ročníku MFF Praha - Febiofest...Filmy, uhrančivý Bruno Ganz, legendární Hanna Schygulla, desítky tisíc diváků, charismatický a moudrý Martin Huba, provokatéři Gaspar Noé, Bruno Dumont, koncerty, výstavy, oscarový Hugh Hudson, bondgirl Maryam D'abo a další a další..


playplay


Ceny Kristián

Na závěrečném večeru MFF Praha - Febiofest 2010 byly uděleny ceny české filmové kritiky Kristián - v kategorii animace zvítězil film Na půdě, v dokumentární kategorii Vítejte v KLDR a mezi hranými filmy Protektor. HROCHA, anticenu pro nejhorší český film roku dostal snímek Ulovit miliardáře.

Podívejte se na fotogalerii z posledního dne a  slavnostního zakončení festivalu.


Protektor - Kristián pro nejlepší hraný film roku 2009

Závěr Febiofestu

Podívejte se na obsáhlou reportáž ze slavnostního zakončení MFF Praha - Febiofest 2010.


playplay

Facebook Youtube Watch us on Iphone Graffitti Networks

Přihlaste svůj film!

18. Febiofest se uskuteční 24. 3. - 1. 4. 2011. Přihlaste na festival svůj film! Umístěte svůj snímek na velký pražský festival.

Febiofest zapůjčuje titulkovací zařízení!

Díky podpoře Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie jsme získali titulkovací zařízení k překladům filmů. Protože náš festival ho využívá jen v období března a dubna, rádi ho po zbytek roku zapůjčíme za nízký provozní poplatek dalším filmovým festivalům a jiným filmovým akcím.

playplay

Další filmy z Febiofestu v kinech

Asociace českých filmových klubů (AČFK) uvede do kin náš soutěžní film YO, TAMBIÉN? Premiéra je naplánovaná na 10. června. A společnost SPI uvede oscarové drama PRECIOUS, a to 27. května.

MFF Praha - Febiofest 2011

XVIII. ročník MFF PRAHA- FEBIOFEST se bude konat v PRAZE od 24. března do 1. dubna 2011. Těšíme se na Vás!

playplay

Filmy Febiofestu v kinech

Podívejte se na přehled filmových titulů MFF Praha - Febiofest 2010, na které zakoupili promítací práva čeští distributoři a budete je tedy mít možnost vidět i po festivalu.

playplay

Napsali/ řekli o nás

Reportáže, rozhovory, diskuse, profily tvůrců, tipy z programu... Podívejte se na přehled textů, které o festivalu vydali (čeští) novináři.

playplay

GRAND PRIX: DĚTI Z DIYARBAKIRU

V soutěži MFF Praha – Febiofest zvítězil snímek DĚTI Z DIYARBAKIRU debutujícího režiséra Miraze Bezara. Porota mu dala přednost před 12 dalšími evropskými snímky. Na druhém místě se v tajném hlasování umístil film Skautská příručka pro chlapce a na třetím bulharský počin Eastern Plays.

playplay

Rozhovor s Alicí Nellis

Projekcí snímku Mamas a Papas odstartují 6. dubna v Hradci Králové regionální ozvěny Febiofestu. Režisérka Alice Nellis pro jeho natáčení zvolila neobvyklou metodu – hercům, které do filmu obsadila, nedala předem přečíst scénář.

Febiofest v Pardubicích

Regionální části Febiofestu 2010

Festival se letos uskuteční kromě Prahy také v HRADCI KRALOVÉ 6.-9. 4., v PARDUBICÍCH 7.-11. 4. v LIBERCI 8.-11. 4., v BRNĚ 12.-16. 4., v OLOMOUCI 13.-16. 4. a v OSTRAVĚ 14.-16. 4. 2010.

playplay

Muži, co zírají na kozy

ZAKONČOVACÍ FILM FEBIOFESTU 2010: V komedii z reálného života, která je příliš bizarní, než aby se jí dalo věřit, reportér odhaluje tajné křídlo americké armády, když doprovází záhadného člena „zvláštních sil“ na šokující misi.

playplay

Festivalový deníček - pátek 2. 4.

MFF Praha obsáhl spolu s dneškem 9 dní, 14 kinosálů. 422 projekcí jen v Praze. To už je pořádný prostor pro zážitky… Dnes vás zveme na poslední promítací den hlavní pražské části: dáváme vítězný soutěžní snímek Děti z Diyarbakiru (od 23:00) a premiéru parodie Muži, co zírají na kozy.

playplay

Festivalový deníček - čtvrtek 1. 4.

Kino osobností Vám dnes představuje Hugha Hudsona, režiséra Revoluce nebo Příběhu Tarzana, pána opic. A POZOR! Jiří Menzel uvede dnes v 17:30 v Ponrepu svůj film Kdo hledá zlaté dno, uváděný v sekci Český kýč!!!

playplay

Film na přání

Filmem na přání se stává titul MAX A MAXIPŘÍŠERKY (Where The Wild Things Are). Bude se promítat na závěr festivalu 2. 4. od 23:15 v sále 6. (Všechny jeho předešlé projekce jsou téměř 100% vyprodané.) Lístky jsou již k dostání na pokladnách.

Febiofest Music Festival - Live!

Febiofest Music Festival se dnes přehoupl do druhé poloviny programu a za uplynulé dny předčil veškerá očekávání. S denní návštěvností kolem dvou tisíc lidí se stává do tohoto pátku jistotou pro posluchače hudby všech žánrů a milovníky večírků. Velkou návštěvnost zaznamenaly i přímé přenosy a to včetně velkého ohlasu ze zahraničí. Pro ty, co nemohou dorazit osobně, probíhají každý den na webu live.febiofest.cz.

playplay

Festivalový deníček - středa 31. 3.

Festival dnes vstoupí do své poslední třetiny. Teď už byste opravdu neměli váhat a vyrazit na vše, co chcete vidět, slyšet a zažít :-). Dnes je to mimo Cinestar také první projekce Lucerně - Utrpení panny orléánské s živým orchestrem.

playplay

Festivalový deníček - rozjezd dalšího týdne

V neděli do půlnoci vydaly pokladny Cinestaru 40.064 vstupenek, narvané koncerty (např. Eggnoise) v garážích a Ponrepo, kde promítáme sekci Český kýč) v to nepočítaje...

playplay

Festivalový deníček: víkend 27. a 28. 3.

Sobota je na letošním festivalu hodně polský den, své filmy představily delegace vedené W. Smarzowským (Temný dům ad.) nebo K. Debskou (Hel). Východní kinematografie doplňuje Larisa Sadilová, která se na tiskové konferenci hodně nesmlouvavě pustila do Ruska a jeho přístupu k filmu.

Foyer multikina Cinestar

Postřehy & triky návštěvníků festivalu

5 triků, jak si nejlépe užít festival a další postřehy účastníků festivalu... Rádi byste se dozvěděli na jaký film se účastníci nejvíce těší? Co vás na Febio festu nejvíce překvapilo? Nebo prostě triky, jak si užít festival?

playplay

Festivalový deníček: pátek 26. 3.

Po včerejším slavnostním zahájení před sebou dnes máme první kompletní promítací den. Rozbíhá se program ve všech sálech Cinestaru a v kině Ponrepo. Přilétají další filmařské hvězdy, např. Bruno Dumont s Julií Sokolowski nebo Wojciech Smarzowski a Kinga Debska.

Hanna Schygullová

Festivalový deníček: 25. března

Začínáme! Vše se chýlí do Cinestaru na Andělu. Začínáme slavnostním zahájením: 4 filmy ve 4 největších sálech a se třemi delegacemi a téměř dvěma tisíci hostů na filmech i opening party v Rudolfinu.

playplay

Kino Latinské Ameriky

Nové filmy z Brazílie, Venezuely, Mexika i Uruguaye najdete v sekci Latinskoamerické panoráma ve specializovaném kině.

playplay

Asijské kino

Progresivní asijské kinematografie na Febiofestu tradičně obsáhne kinosál č. 2, kde dominuje sekce Asijské panoráma... Letos sekce obsáhne jména jako Toshiaki Toyoda, Andy Lau, Naomi Kawase nebo Hirokazu Koreeda.

Hugh Hudson

Hosté Febiofestu

Fanny Ardantová bohužel posunula svůj příjezd do Prahy na později a 17. MFF Praha - Febiofest se nezúčastní. Seznam hostů - z USA, Ruska, Polska, Francie a dalších zemí je ale bohatý...

Divácký festival

Ve foyer kina jsou k dispozici online panely friendlyway umožňující návštěvu všech klíčových stránek souvisejících s festivalem včetně online prodeje lístků. V garážích Febiofest Music Festivalu vzniká kromě hudebního klubu relaxační zóna. Přímo v Cinestaru Anděl bude divákům-rodičům k dispozici také dětský koutek.

Porota MFF Praha - Febiofest 2010 s Liborem Peškem a Ferem Feničem

Skladba poroty je hotová

Děkujeme všem těm z vás, kteří jste se přihlásili do hlavní poroty letošního ročníku festivalu. V tuto chvíli dolaďujeme sestavu 33 členů. Pokud jste nebyli kontaktováni, užijte si festival jako běžní diváci a zkuste to prosím zase příští rok - to už mj. letošní porotci nebudou mít příležitost.

Programová změna - výměna filmů

Bohužel kvůli technickým změnám se v sále č. 5 film JEN KLID A NAPOČÍTEJ DO SEDMI dvakrát vymění s filmem ŠEPTEJ S VĚTREM

Free Jafan Panahi! Free Mohammad Rassoulof!

Po zatčení světoznámého filmaře Jafara Panahiho byt zadržen i další íránský tvůrce MOHAMMAD RASSOULOF! Jeho byt byl prohledán a filmaři byly zabaveny dvd i filmy. Festival letos uvede v sekci Íránské jaro mj. Rassoulofův snímek Bílé louky, který unikl zabavení a pravděpodobnému zničení jen díky tomu, že už je jeho 35mm kopie v Praze.

playplay

Podívejte se na znělku

Znělka 17. ročníku MFF Praha - Febiofest... Autory znělky jsou tvůrci ze studia MOWSHE.

Kýč po česku

V kině PONREPO: Vesnická nezkušená dívka Pepina Rejholcová se vypraví do Prahy za svým milým Ferdou... Poctiví komunisté obnovují závod na výrobu syntetického benzínu... 14 zastavení v dějinách českého filmového kýče.

playplay

V hlavní roli dítě

Snímky sekce V hlavní roli dítě nejsou pro děti, ale odhalují svět dětské duše, na který dospělí už dávno zapomněli. Filipínský snímek Dětští potápěči, Syn lovce orlů ze stepí Mongolska nebo Tohle je láska o dětské prostituci... V sekci je i novinka Max a maxipříšerky (Where The Wild Things Are) Spika Jonze!

playplay

Íránské jaro

Sekce íránské jaro mapuje poslední výsledky íránského filmu. Poselství zašifrovaná v poetických obrazech íránské nové vlny vystřídaly mnohem otevřenější výpovědi o íránské společnosti a jejich problémech. Mezi filmaři se stal jakýmsi hlasem touhy po změně např. Bahman Ghobadi.

Terence Davies

Plejáda hostů

Kromě B. Ganze nebo F. Ardantové přivítáme hereckou legendu Hannu Schygullovou, dále přijede provokatér Gaspar Noé s novinkou Vejdi do prázdna a režisérka hitu Květ pouště Sherry Hormannová. Vrací se také skandální Bruno Dumont. Slovenský den tentokrát patří Martinu Hubovi.

playplay

Slavnostní zahájení ve čtvrtek 25. března

Slavnostní zahájení MFF Praha – Febiofest 2010 zahájí velký orchestr VŠE a ohnivá show na piazzettě Cinestaru Anděl. Filmový program společně tvoří filmy Manželství Marie Braunové, Květ pouště, Oko nad Prahou a Všichni jsou v pohodě.

Vzhůru do oblak

Febiofest Junior

Ani letos festival nezapomíná na svůj JUNIORFEST s animovanými i hranými filmy. Promítáme i ve volné (před)velikonoční dny! Podívejte se na program a vyberte si pro sebe i své děti... (Kompletní program festivalu zveřejníme na našich stránkách 10. března.)

playplay

Módní přehlídka k filmu Květ pouště

V rámci opening party Febiofestu proběhne ve čtvrtek 25.3. v reprezentativním prostoru Rudolfina také módní přehlídka k filmu Květ pouště. Modely na přehlídku vytvořil z 35mm filmového pásu držitel ocenění Top Styl Designer Pavel Jevula.

playplay

Oko nad Prahou - první ze zahajovacích filmů

Zveřejňujeme první z kolekce zahajovacích filmů bude jím - podobně jako vloni - důležitý český dokument. Tentokrát snímek Olgy Špátové Oko nad Prahou, mapující život a tvorbu architekta Jana Kaplického, předsedy poroty Febiofestu 2008 a autora návrhu nové Národní knihovny.

playplay

Speciální projekce: Utrpení panny Orléánské

Ve středu 31. března a ve čtvrtek 1. dubna uvedeme ve dvou představeních v 19:30 kině Lucerna přelomový němý film UTRPENÍ PANNY ORLEÁNSKÉ Carla Theodora Dreyera se sugestivní novou hudbou současného litevského skladatele Broniuse Kutavičiuse v podání špičkového orchestru BERG.

playplay

Nový polský film

Sekce Nový polský film představuje kino našich sousedů, kde se zvýšila produkce a stoupl také zájem diváků nejen o historické megahity, ale také o filmy mapující polskou současnost. V Polsku se objevila celá řada talentovaných debutantů, na které se sekce zaměří.

Fanny Ardant

Fanny Ardantová dalším hostem!!!

17. ročník Febiofestu navštíví velká francouzská herečka Fanny Ardantová. Hvězda Françoise Truffauta, Volkera Schlöndorffa, Alaina Resnaise, i Françoise Ozona uvede svůj nový film coby debutující REŽISÉRKA!

playplay

První zveřejněné filmy - Mungiu, Noé, Dumont...

V programu Febiofestu bude řada novinek světové kinematografie silný příběh Precious, povídkový projekt natočený rumunské hvězdy Cristiana Mungiu Příběhy ze zlatých časů, dále hit uplynulé festivalové sezóny Amreeka nebo nové snímky Bruna Dumonta a Gaspara Noé.

Bruno Ganz v roli Hitlera (Pád Třetí říše)

Febiofest ohlašuje první hvězdy: BRUNO GANZ

Febiofest 2010 v závěru poctí svou návštěvou herec BRUNO GANZ (*1941). Původem Švýcarský herec je známý jako Adolf Hitler z filmu Pád Třetí říše, anděl z Nebe nad Berlínem, dále se představil např. v hororu Wernera Herzoga Upír Nosferatu.

Staňte se porotcem!

17. ročník Febiofestu bude opět soutěžní. Mladé evropské filmy bude hodnotit speciální porota, složená ze 33 vybraných diváků různých profesí a věku. Ze zájemců pak bude složena porota tak, aby co nejlépe odrážela věkovou i sociální strukturu diváctva naší země.

17. MFF Praha - Febiofest 2010 v médiích

Podívejte se na přehled pořadů, ve kterých se o Febiofestu dozvíte.

Aida Begićová, vítězka Grand Prix

Vítejte na novém webu

Vítejte na novém webu MFF Praha Febiofest! Najdete zde vše, na co jste zvyklí, v graficky čistší a přehlednější podobě, která vás bude provázet ročníkem 2010. Postupně budeme doplňovat informace o programu, předprodeji, místech regionálního konání, zprovozníme diskusi a další sekce.

Přihlaste svůj film!

17. Febiofest se uskuteční 25. 3. - 2. 4. 2010. Přihlaste na festival svůj film! Umístěte svůj snímek na velký pražský festival.

playplay

Takový byl Febiofest 2009

Podívejte se na dokument ze zatím posledního Febiofestu 2009 na našem kanálu na Youtube v HD kvalitě! Dokument, shrnující informace o slavných hostech, uváděných filmech a životě festivalu vůbec, režírovala Linda Jablonská (Kupředu levá, kupředu pravá; Vítejte v KLDR).

 
česky | english