Katalog
Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Finsko
Egyptská princezna
Režie: Jan Forsström
Hrají: Emmi Parviainen, Luna Leinonen Botero, Ylva Ekblad, Mazdak Nassir

Krátký popisek:

Psychologické drama režiséra a scenáristy Jana Forsströma je tíživou sondou do nitra mladé matky samoživitelky. Když se objeví Juliin dávno zapomenutý otec, začíná matka propadat strachu ze ztráty dcery a ve své paranoii si pořizuje zbraň.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
Belgie
Braserie Romantika
Režie: Joel Vanhoebrouck
Hrají: Sara de Roo, Axel Daeseleire, Koen De Bouw, Wouter Hendrickx, Barbara Sarafian, Filip Peeters, Mathijs F Scheepers, Tina Embrechts, Ruth Becquart, Anemone Valcke, Thomas Janssens, Zoë Thielemans

Krátký popisek:

Čtyřicátnice Pascaline vede malou rodinnou restauraci. Valentinskou večeři si nenechají ujít stálí zákazníci, jimž se v rámci několika chodů promění život. A navíc Pascaline překvapí dávná láska z mládí. Romantické drama s příchutí gurmánství.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
 
Francie
Neznámý od jezera
Režie: Alain Guiraudie
Hrají: Pierre Deladonchamps, Christophe Paou, Patrick D'Assumçao, Jérôme Chappatte, Mathieu Vervisch, Gilbert Traina, Emmanuel Daumas, Sébastien Badachaoui, Gilles Guérin, François Labarthe

Krátký popisek:

Malebná jezerní oblast zaměřená na gaye. Franck ví, že onen cizinec, jenž ho tak přitahuje, je smrtelně nebezpečný, ale chce naplnit svou touhu za každou cenu. Tento sexuálně explicitní thriller vyhrál v Cannes cenu Un Certain Regard za nejlepší režii.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
Srbsko, Chorvatsko, Bosna
Padělatel
Režie: Goran Marković
Hrají: Tihomir Stanić, Branka Katić, Dušan Plavšić, Mihailo Stanić, Dragan Petrović, Sergej Trifunović, Dražen Pavlović, Goran Navojec, Momčilo Pićurić, Emir Hadžihafizbegović

Krátký popisek:

Ne každému se naskytne příležitost studovat, lidumilný ředitel školy Andjelko však nabízí nezištnou pomoc – dokáže vysvědčení a diplomy falzifikovat. Hořká komedie poodkrývá společenské poměry titovské Jugoslávie konce 60. let.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
 
Rumunsko, Česká republika, Švédsko, Velká Británie
Velmi neklidné léto
Režie: Anca Damian
Hrají: Ana Ularu, Jamie Sives, Kim Bodnia, Diana Cavallioti

Krátký popisek:

Léto uprostřed Bukurešti. Dva páry se zaplétají do erotické hry a po chvíli nikdo z nich není schopen rozlišit skutečnost od scénáře, který Marie vymýšlí pro novináře Daniela. Třetí hraný snímek rumunské režisérky Anky Damian.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
Polsko
Život je úžasný
Režie: Maciej Pieprzyca
Hrají: David Ogrodnik, Kamil Tkacz, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Zawadzka, Anna Nehrebecka

Krátký popisek:

Mateuszovi byla v dětství diagnostikována mozková obrna. Pro boží zázraky, mezi které patří minimálně hvězdy a ženská ňadra, však stojí za to žít. Vítězný film montrealského festivalu se stal zároveň nejoblíbenějším filmem tamních diváků.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude