CS | EN
 
Připravili jsme pro Vás iOS, Android aplikaci, která vás provede celým festivalem. Stahujte nyní do vašeho mobilu.
Appstore Get it on Google Play

 
více

„Opravdu jsem si to moc užil! Nemám vůbec žádné připomínky, ani stížnosti, pouze skvělé vzpomínky!! Určitě souhlasím, že takzvaná Masterclass byla úspěšná, mám z toho stejný pocit. Až se jednoho dne vrátím, určitě to zopakuji!"     -Jeroen Krabbé

„Děkuji vám za pozvání na festival, za čest, kterou jste mi tím projevili, a za to, že jste se o nás tak dobře starali. Festival jsme si úžasně užili, stejně jako vaše překrásné město.  Ještě jednou děkujeme!“     -John Madden

„Všechno bylo úžasné a bezchybně zorganizované a já si připadal více než vítán (což je v současném festivalovém kolotoči naprostá výjimka!!). Doufám, že byl můj příspěvek k užitku, a že Váš festival bude jenom lepší a lepší :)"   -Mike Downey


 
více »
více

23. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest proběhne od 17. do 25. března 2016. Letošního ročníku Febiofestu, který se konal především v multikině CineStar Praha – Anděl a následně jako Regionální ozvěny Febiofestu v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Mladé Boleslavi, Plzni, Brně, Olomouci, Děčíně, Karlových Varech, Mikulově, Karviné, Jihlavě a Zlíně, se zúčastnilo více než 68 tisíc návštěvníků, což je o několik set více než vloni. Letos poprvé organizátoři pořádali vybrané projekce také v CineStaru na Černém Mostě, o které byl ze strany diváků velký zájem.

 
více »
 
více

MFF Praha – Febiofest a Regionální ozvěny Febiofestu končí dne 17. dubna ve Zlíně projekcí filmu Pořád jsem to já s Julianne Moore v hlavní roli. Na 22. ročníku Febiofestu bylo rozdáno celkem pět Kristiánů za přínos světové kinematografii. Cenu si postupně převzali herečka Kim Novak, režisér Jean-Jacques Annaud, herci Alan Rickman a Jeroen Krabbé. Režisér John Madden obdržel Kristiána v rámci slavnostního zakončení. Maddenův zbrusu nový snímek Druhý báječný hotel Marigold, v němž hrají Judi Denchová nebo Richard Gere, letošní pražský program Febiofestu 27. března uzavřel. 

 
více »
více

Už od 30. března mohou diváci po celé republice zhlédnout vybrané filmy ve čtrnácti českých městech (Brno, České Budějovice, Děčín, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Liberec, Mikulov, Mladá Boleslav, Olomouc, Pardubice, Plzeň a Zlín). Regionální ozvěny Febiofestu zahajují filmy Králova zahradnice v hlavní roli s Kate Winsletovou a Pořád jsem to já v hlavní roli s Julianne Moorovou. Naposledy se bude promítat ve Zlíně, kde ozvěny 17. dubna skončí. Lístky na Regionální ozvěny Febiofestu jsou k dostání na pokladnách jednotlivých kin, často se dají koupit i přes jejich webové stránky. Do všech kin sítě CineStar, kde ozvěny probíhají, lze zakoupit vstupenky také na našich stránkách na www.febiofest.cz/cs/regiony/program.

 
více »
 
více

Vítězem Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest je drama Život v akvárku (Life in a Fishbowl), které před měsícem ovládlo i výroční ceny islandské filmové akademie, když proměnilo dvanáct nominací včetně ceny pro nejlepší film. Sedmatřicetiletý režisér vítězného snímku Baldvin Zophoníasson na slavnostní zakončení Febiofestu přiletěl z rodného Islandu. Snímek Život v akvárku přináší naturalistický a nezaujatý pohled na život v Reykjavíku před úderem ekonomické krize, kde si jeho hlavní hrdinka matka a učitelka ve školce musí i tehdy přivydělávat jako prostitutka. Dramatické vyprávění překvapuje svou čistotou a pravdivostí a porota Febiofestu v čele s Vlastou Chramostovou ocenila na snímku především silný příběh, který se diváka vnitřně dotkne, propracovaný scénář a vynikající herecké výkony.

 
více »
více

Regionální ozvěny Febiofestu - Veškeré projekce filmu Talisman vlků v rámci Regionálních ozvěn Febiofestu jsou nahrazené oscarovým snímkem Pořád jsem to já (Still Alice) s Julianne Moore v hlavní roli. V Hradci Králové a v Pardubicích Talisman vlků nahradí film Králova zahradnice s Kate Winslet. 

Regionální ozvěny Mikulov - zrušeny filmy Vybíjená a Kobry a užovky a nahradily je nově 10/4 19:00 POHÁDKÁŘ (zahájení) a 11/4 19:00 FOTOGRAF

 
více »
 
Archiv novinek
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.