CS | EN

FEBIOFEST CULINARY CINEMA

Kulinarisches Kino

S filmem roste chuť

Febiofest ve spolupráci s Berlinale uvádí mimořádný kulinářský a filmový zážitek Culinary Cinema.

Letos poprvé pořádá Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest ve spolupráci s prestižním festivalem Berlinale filmové projekce spojené s exkluzivními večeřemi nesoucí název berlínské filmové sekce Culinary Cinema.

Po tři večery nabídne pražský festival v příjemné atmosféře „filmové restaurace“ vybudované v barrandovských ateliérech mimořádnou příležitost setkat se se špičkovou kuchyní, ochutnat menu inspirované filmem a zároveň vidět skvělé filmy, které zaútočí na chuťové buňky diváků. Tři výjimečná setkání s filmovými tvůrci a kuchaři v čele se Zdeňkem Pohlreichem se uskuteční od 24. do 26. března od 19 hodin.

Při příležitosti uvedení filmu Nejlepší recept korejské režisérky Giny Kim bude na programu asijská kuchyně, chybět nebude italské menu servírované k filmu režiséra Luca Guadagnina Mé jméno je láska a nakonec se bude podávat menu inspirované nejlepšími michelinskými restauracemi a dokumentem Foodies švédské režisérské trojice Thomas Jackson, Charlotte Landeliusová a Henrik Stockare.

Lístky zahrnují vstupné do filmové restaurace na Barrandově, projekci filmu a několikachodové menu za 1500 korun.

24. 3. 2015: Mé jméno je láska - Menu Febiofest Italy

Film: Mé jméno je láska
Režie: Luca Guadagnino
Hrají: Tilda Swinton, Flavio Parenti, Edoardo Gabbriellini, Alba Rohrwacher aj.
Stopáž: 120 minut

Menu: Zdeněk Pohlreich a Jan Kratochvíl
Amuse Bouche – Solená treska s kysanou smetanou a ligurským olivovým olejem
Marinované ančovičky s paprikou, lilkem a bisquitem z černých oliv
Telecí osso bucco s gremolatou a šafránovým risotem
Čokoládový fondant se skořicí a sorbetem z karamelizovaných hrušek (Zuzana Švecová)

Menu Febiofest Italy 2015 připravuje na místě se svým týmem šéfkuchař Zdeněk Pohlreich spolu s šéfkuchařem pražské restaurace Divinis Janem Kratochvílem. V příjemné atmosféře "filmové restaurace" vybudované v barrandovských ateliérech ochutnají diváci špičkové menu inspirované filmem Mé jméno je láska. Příběh filmu, který je označován jako "eroticko-gastronomická pochoutka" a v němž ztvárnila hlavní roli ruské emigrantky známá britská herečka Tilda Swintonová, nás zavede do prostředí Milána, kam se hlavní hrdinka provdá a kde posléze naváže vášnivý milostný vztah s talentovaným mladým šéfkuchařem z Ligurie. Ve filmu hraje i nová hvězda italské kinematografie Alba Rohrwacherová, která bude i hostem tohoto večera.

Lístek zahrnuje vstupné do filmové restaurace na Barrandově, projekci filmu, několikachodové menu, nápoje, setkání s kuchaři a hosty ze světa filmu.

Vstup do restaurace od 18.30 hodin, začátek projekce v 19 hodin. Menu servírováno po projekci filmu.
Restaurace zavírá ve 23.30 hodin. Změna programu vyhrazena.
Cena: 1 500 korun

25. 3. 2015: Nejlepší recept - Menu Febiofest Asia

Film: Nejlepší recept
Režie: Gina Kim
Hrají: Michelle Yeoh, Bobby Lee, Chin Han aj.
Stopáž: 97 minut

Menu: Zdeněk Pohlreich a Marek Hora
Amuse Bouche – Sushi/kimchi
Medailon z hovězího Kobe s čerstvým zeleným pepřem
Červené curry z kachny s litchi a jasmínovou rýží
Parfait z manga s kokosovým sorbetem a omáčkou z Yuzu (Zuzana Švecová)

Menu Febiofest Asia 2015 připravuje na místě se svým týmem šéfkuchař Zdeněk Pohlreich spolu s šéfkuchařem pražské restaurace Yamato Markem Horou. V příjemné atmosféře "filmové restaurace" vybudované v barrandovských ateliérech ochutnají diváci špičkové menu inspirované filmem Nejlepší recept. Asijskou kuchyni v celé své rafinovanosti a pestrosti představí tento snímek s charismatickou Michelle Yeoh v jedné z hlavních rolí. Korejská režisérka Gina Kim zavede diváka do moderní Šanghaje, kde probíhá mezinárodní soutěž kuchařů. Film vznikl v korejsko-singapursko-thajské koprodukci.

Lístek zahrnuje vstupné do filmové restaurace na Barrandově, projekci filmu, několikachodové menu, nápoje, setkání s kuchaři a hosty ze světa filmu.

Vstup do restaurace od 18.30 hodin, začátek projekce v 19 hodin. Menu servírováno po projekci filmu.
Restaurace zavírá ve 23.30 hodin. Změna programu vyhrazena.
Cena: 1 500 korun

26. 3. 2015: Foodies - Menu Febiofest Foodies

Film: Foodies
Režie: Thomas Jackson, Charlotte Landelius, Henrik Stockare
Stopáž: 95 minut

Menu: Zdeněk Pohlreich a Michal Pšenička
Amuse Bouche – Kachní Foie gras s perníkem a ovocným chutney
Bretaňský humr se smrži a hříbkovou oplatkou
Srnčí hřbet s omáčkou z portského a lanýžovými nočky
Čokoládový Royal z čokolády Guanaja se zmrzlinou ze zrn Tonka (Zuzana Švecová)

Menu Febiofest Foodies připravuje na místě se svým týmem šéfkuchař Zdeněk Pohlreich spolu s šéfkuchařem Michalem Pšeničkou z pražské restaurace Café Imperial. V příjemné atmosféře "filmové restaurace" vybudované v barrandovských ateliérech ochutnají diváci špičkové menu inspirované filmem Foodies, dokumentem, jenž je lahůdkou všech lahůdek. Švédská režisérská trojice natočila portrét několika fanatických milovníků dobrého jídla, kteří se oddávají zvláštnímu koníčku: jezdí po světě a navštěvují ty nejlepší tříhvězdičkové michelinské restaurace, kde si pochutnávají na degustačních menu.

Lístek zahrnuje vstupné do filmové restaurace na Barrandově, projekci filmu, několikachodové menu, nápoje, setkání s kuchaři a hosty ze světa filmu.

Vstup do restaurace od 18.30 hodin, začátek projekce v 19 hodin. Menu servírováno po projekci filmu.
Restaurace zavírá ve 23.30 hodin. Změna programu vyhrazena.
Cena: 1 500 korun

sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.