CS | EN

Novinky

8. 6. 2015
více

„Opravdu jsem si to moc užil! Nemám vůbec žádné připomínky, ani stížnosti, pouze skvělé vzpomínky!! Určitě souhlasím, že takzvaná Masterclass byla úspěšná, mám z toho stejný pocit. Až se jednoho dne vrátím, určitě to zopakuji!"   -Jeroen Krabbé

„Děkuji vám za pozvání na festival, za čest, kterou jste mi tím projevili, a za to, že jste se o nás tak dobře starali. Festival jsme si úžasně užili, stejně jako vaše překrásné město.  Ještě jednou děkujeme!“   -John Madden

„Všechno bylo úžasné a bezchybně zorganizované a já si připadal více než vítán (což je v současném festivalovém kolotoči naprostá výjimka!!). Doufám, že byl můj příspěvek k užitku, a že Váš festival bude jenom lepší a lepší :)"  -Mike Downey

 
více »
16. 4. 2015
více

23. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest proběhne od 17. do 25. března 2016. Letošního ročníku Febiofestu, který se konal především v multikině CineStar Praha – Anděl a následně jako Regionální ozvěny Febiofestu v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Mladé Boleslavi, Plzni, Brně, Olomouci, Děčíně, Karlových Varech, Mikulově, Karviné, Jihlavě a Zlíně, se zúčastnilo více než 68 tisíc návštěvníků, což je o několik set více než vloni. Letos poprvé organizátoři pořádali vybrané projekce také v CineStaru na Černém Mostě, o které byl ze strany diváků velký zájem.

 
více »
 
14. 4. 2015
více

MFF Praha – Febiofest a Regionální ozvěny Febiofestu končí dne 17. dubna ve Zlíně projekcí filmu Pořád jsem to já s Julianne Moore v hlavní roli. Na 22. ročníku Febiofestu bylo rozdáno celkem pět Kristiánů za přínos světové kinematografii. Cenu si postupně převzali herečka Kim Novak, režisér Jean-Jacques Annaud, herci Alan Rickman a Jeroen Krabbé. Režisér John Madden obdržel Kristiána v rámci slavnostního zakončení. Maddenův zbrusu nový snímek Druhý báječný hotel Marigold, v němž hrají Judi Denchová nebo Richard Gere, letošní pražský program Febiofestu 27. března uzavřel. 

 
více »
30. 3. 2015
více

Už od 30. března mohou diváci po celé republice zhlédnout vybrané filmy ve čtrnácti českých městech (Brno, České Budějovice, Děčín, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Karviná, Liberec, Mikulov, Mladá Boleslav, Olomouc, Pardubice, Plzeň a Zlín). Regionální ozvěny Febiofestu zahajují filmy Králova zahradnice v hlavní roli s Kate Winsletovou a Pořád jsem to já v hlavní roli s Julianne Moorovou. Naposledy se bude promítat ve Zlíně, kde ozvěny 17. dubna skončí. Lístky na Regionální ozvěny Febiofestu jsou k dostání na pokladnách jednotlivých kin, často se dají koupit i přes jejich webové stránky. Do všech kin sítě CineStar, kde Regionální ozvěny Febiofestu probíhají,  lze zakoupit vstupenky také na našich stránkách.

 
více »
 
28. 3. 2015
více

Vítězem Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest je drama Život v akvárku (Life in a Fishbowl), které před měsícem ovládlo i výroční ceny islandské filmové akademie, když proměnilo dvanáct nominací včetně ceny pro nejlepší film. Sedmatřicetiletý režisér vítězného snímku Baldvin Zophoníasson na slavnostní zakončení Febiofestu přiletěl z rodného Islandu. Snímek Život v akvárku přináší naturalistický a nezaujatý pohled na život v Reykjavíku před úderem ekonomické krize, kde si jeho hlavní hrdinka matka a učitelka ve školce musí i tehdy přivydělávat jako prostitutka. Dramatické vyprávění překvapuje svou čistotou a pravdivostí a porota Febiofestu v čele s Vlastou Chramostovou ocenila na snímku především silný příběh, který se diváka vnitřně dotkne, propracovaný scénář a vynikající herecké výkony. 

 
více »
27. 3. 2015
více

Na Febiofestu  jsou dnes  VIP filmoví hosté – John Madden, Dušan Milić. Rozpis diskusí s hosty najdete zde.

Febiofest 27. března doporučuje: Nenechte si ujít projekce filmů HráčNalezenecDluhDruhý báječný hotel MarigoldTravelator 

Febiofest Music Fest v pátek 27. března uvádí SKA FEST 

20.00 - Cirkus Problem

21.30 - Discoballs

23.00 - Smola a Hrušky

23.50 - DJ  Buqi

Těšíme se na vás v industriálních prostorách garáží kina CineStar Praha – Anděl, Radlická 3179/1E, Praha 5 ve 3. podzemním patře. Otevřeno denně od 19 hodin. VSTUP ZDARMA!

 
více »
 
22. 3. 2015
více

Srdečně vás zveme na výstavu plastik Noha, Irony, Cross Check, Archimedon a Metamorfloris sochaře Lukáše Raise na piazzettě před kinem CineStar Praha - Anděl. Lukáš Rais se věnuje především přetváření již vytvořených, převážně normovaných, subjektů v nové formy a významy tak, aby nebylo pro běžného diváka objekty obtížné definovat, popsat, prožít a nakonec zjistit, že nic není tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jednoznačným favoritem mezi používanými materiály jsou kovové trubky a jejich průmyslové produkty, které jsou de-formovány tak, že popírají svůj původní účel a podstatu. Zdánlivě nezdolný kov sochař řeže, ohýbá, sváří, obrací naruby, rozkládá a znovu spojuje v netradičních souvislostech.

 
více »
21. 3. 2015
více

V rámci třech filmových večerů od 24. do 26. března postupně divákům uvaří šéfkuchaři tří špičkových pražských restaurací pod vedením šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha – Jan Kratochvíl z Divinis, Marek Hora z Yamato a Michal Pšenička z Café Imperial. Program v restauraci postavené na Barrandově bude zahrnovat vždy projekci filmu a večeři o několikachodovém menu připravovaném a servírovaném přímo na místě. Menu Febiofest Italy 2015 je spojené s projekcí filmu Mé jméno je láska, film Nejlepší recept inspiruje kuchaře k Menu Febiofest Asia 2015 a Menu Febiofest Foodies 2015 se bude podávat po zhlédnutí dokumentu Foodies zasazeného do prostředí těch nejlepších michelinských restaurací. 

 
více »
 
17. 3. 2015
více

Po divácky oblíbených výběrových retrospektivách kinematografií Norska, Dánska, Švédska a Finska zařazuje Febiofest už podruhé do programu sekci Světla severu. Bille August se ctí ztvárnil téma eutanazie ve snímku Tiché srdce, v němž exceluje dánská herečka Paprika Steenová, jež za svou roli získala cenu na festivalu v San Sebastianu. Ve dvou snímcích se objevuje coby hlavní postava rockový muzikant – v dramatu Ten, koho miluješ režisérky Pernilly Fischer Christensenové dostává stárnoucí hudebník po letech příležitost nahradit své rodině vše, co kvůli kariéře nestihl, zatímco snímek Itsi Bitsi vychází naopak z reality: hlavní postava Eik je známou figurou kodaňské kulturní scény bouřlivých 60. let se vším, co k té době patřilo, tedy sexuální revolucí, meditací v exotických zemích a konečnou devastací drogami.

 
více »
16. 3. 2015
více

Milé dámy, slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest se nezadržitelně blíží a je nejvyšší čas zabývat se tím, co si vezmete na sebe. Pokud si nechcete kupovat drahé  večerní a koktejlové šaty pro jednu příležitost, navštivte náš butik Soline v centru Prahy a šaty si jednoduše zapůjčte. Speciálně pro Vás jsme k Febiofestu připravili slevu 10 % z půjčovného na veškeré produkty z butiku Soline (v butiku stačí říct, že jdete na Febiofest). Vyberete si z více než 150 modelů a doplňků předních světových návrhářů jako je Badgley Mischka, Diane von Furstenberg, Victoria Beckham, Bottega Veneta, Miu Miu, Giorgio Armani, Valentino, šaty z přehlídkových mol či šaty hollywoodských celebrit. Febiofest začíná už 19. března. Staňte se i Vy hvězdou letošního festivalu!

 
více »
 
15. 3. 2015
více

Projekce filmu pro veřejnost DRUHÝ BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD 27/3 od 19:00 byla zrušena. Vaše vstupenka bude platná na projekci tohoto filmu ve stejný den od 22:30 nebo vám na pokladně vrátíme vstupné. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Projekce film NEBE PADÁ nemá anglické titulky.

Projekce filmu TALISMAN VLKŮ 26.03. od 20:00 Praha |CineStar Černý Most, Sál 2  nebude mít české titulky! 

Regionální ozvěny Febiofestu - Veškeré projekce filmu Talisman vlků v rámci Regionálních ozvěn Febiofestu jsou nahrazené oscarovým snímkem Pořád jsem to já (Still Alice) s Julianne Moore v hlavní roli. V Hradci Králové a v Pardubicích Talisman vlků nahradí film Králova zahradnice s Kate Winslet. 

Regionální ozvěny Mikulov - zrušeny filmy Vybíjená a Kobry a užovky a nahradily je nově 10/4 19:00 POHÁDKÁŘ (zahájení) a 11/4 19:00 FOTOGRAF


 
více »
12. 3. 2015
více

MFF Praha - Febiofest uvede ve svém programu čtveřici Downeyho producentských počinů, mezi nimi i historicko-životopisný film Petra Greenawaye Goltzius a společnost Pelikán. Film Prezident z roku 2014 o posledních dnech padlého diktátora natočil známý íránský režisér oceněný v Cannes i Benátkách Mohsen Makhmalbaf. Downey produkoval i komedii Bena Hopkinse Ztracen v Karastánu, další absurdní satiru na téma „diktátorství“, na jejímž scénáři spolupracoval také čerstvý držitel Oscara Pawel Pawlikowski, nebo snímek Bohéma v rytmu Afriky režiséra Marka Dornforda-Maye oceněný za hudbu na letošním Berlinale. Jihoafrický tvůrce jím navazuje na svou úspěšnou adaptaci Bizetovy Carmen, která mu v roce 2005 vynesla Zlatého berlínského medvěda.  

 
více »
 
10. 3. 2015
více

Vedle již ohlášených filmových hvězd přijede na Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest  jeden z nejvýznamnějších evropských nezávislých producentů Mike Downey. Ten do Prahy přijíždí také jako „vyslanec“ Evropské filmové akademie, v rámci které všemožně podporuje vězněného ukrajinského režiséra Olega Sentsova. Podobně jako při nedávném udílení výročních filmových cen v Polsku podpořili lidé v sále protest vztyčením cedulí s nápisem Jsem Oleg Sentsov, připojí se Febiofest vlastní protestní akcí Svobodu pro Sentsova. MFF Praha – Febiofest, v jehož porotě jako předsedkyně zasedne herečka Vlasta Chramostová, startuje už 19. března. V Praze a následně v regionech v rámci svých ozvěn nabídne 159 filmů z 56 zemí v celkem 562 projekcích. Předprodej na festival začíná ve středu 11. března.

 
více »
6. 3. 2015
více

V sekci Světové panorama, která dohromady nabídne 17 filmů, má letos největší zastoupení britský film, několik snímků prezentuje i Polsko, které je v posledních letech na vzestupu. V současnosti asi nejvýraznější polský tvůrce Wojciech Smarzowski, kterému Febiofest věnoval Poctu už před pěti lety, natočil silný příběh U strážnýho anděla o spisovateli bojujícím s démonem alkoholem. Na festivalu bude uveden i poslední film legendárního polského režiséra Krzysztofa Zanussiho Cizí těleso, jenž vloni zahajoval prestižní festival v Torontu. Zanussi byl oceněn Kristiánem na Febiofestu už v roce 2001. Ve výběru nejzajímavější tvorby uplynulého roku nemůže chybět poslední snímek španělského režiséra Carlose Vermuta s názvem Magická dívka – netradiční drama s prvky thrilleru si veze z festivalu v San Sebastianu ocenění pro nejlepší film a za nejlepší režii. 

 
více »
 
4. 3. 2015
více

Neobvyklé postavy a jejich pocity osamělosti, vykořeněnosti, vydělení, společenské handicapovanosti a výlučnosti odehrávající se od Islandu až po Afriku – to je výčet ústředních motivů snímků letošní soutěže Nová Evropa. Hlavní hrdina snímku Patrikův den trpí schizofrenií, jeho stav se však nečekaně zlepší poté, co se zamiluje. Láska figuruje i v britském dramatu X+Y, v němž se autistický Nathan zúčastní olympiády v Číně, kde se střetne s krásnou Mei. Aerobik – Příběh lásky k sobě zase přivede dva mentálně postižené, kteří chtějí proniknout do televize se svou vlastní show věnovanou aerobiku. Vykořeněnost je pak vlastní hrdinům finského snímku Uprchlíci, kteří se rozhodnou uniknout z nápravného ústavu pro mladistvé.. 

 
více »
3. 3. 2015
více

Febiofest ve spolupráci s Polským institutem v Praze představí u příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války sekci Polsko 44. Ta se pokusí vypořádat s nejtragičtější národní zkušeností dvacátého století prostřednictvím odpovědi na otázku, zda film slouží k posilování nebo bourání národních mýtů, a přiblíží zkušenosti z války i generacím, které ji samy nezažily. V této sekci se střetnou klasická díla polské filmové školy se svými nejnovějšími protějšky. Dva pohledy na události Varšavského povstání z roku 1944 zprostředkuje drama Andrzeje Wajdy Kanály a diváky očekávaný velkoryse natočený válečný film Město 44 mladého režiséra Jana Komasy o milostném příběhu mladých povstalců na pozadí zkázy Varšavy. . 

 
více »
 
2. 3. 2015
více

Na slavnostním zahájení Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest převezme sošku Kristiána za přínos světové kinematografii vedle herečky Kim Novak a oscarového režiséra Jeana-Jacquese Annauda jeden z nejlepších britských herců současnosti Alan Rickman. Febiofest 19. března zahájí velká kostýmní podívaná z doby krále Ludvíka XIV. Králova zahradnice, kde Rickman hraje a kterou zároveň i režíroval. Jeden z nejlepších britských herců současnosti, držitel Zlatého glóbu a Emmy za hlavní roli v Rasputinovi, známý jako profesor Snape z Harryho Pottera a herec mnoha tváří Alan Rickman zasvětil první půlku kariéry divadelním prknům. Rickman zároveň debutoval v 90. letech jako režisér ceněným filmem Zimní host s Emmou Thompsonovou v hlavní roli.

 
více »
2. 3. 2015
více

Hned druhý festivalový den přijede na Febiofest mezinárodně uznávaný izraelský režisér Eran Riklis, jehož první filmy byly v 90. letech uvedeny v programu Berlinale i festivalu v Benátkách. V rámci jeho Pocty uvede Febiofest čtyři snímky. Mezi nimi film Syrská nevěsta, oceněný diváckou cenou v Locarnu, ve kterém nahlíží na byrokratické obtíže svatebčanů v oblasti izraelsko-syrské hranice na Golanských výšinách. Obdobnou cenu získal Riklis na Berlinale za film Citrónový sad o palestinské vdově, která se snaží zabránit pokácení citroníku, k němuž se uchýlí nový soused – izraelský ministr obrany. 

 
více »
 
1. 3. 2015
více

Febiofest zveřejnil program, kompletní program festivalu den po dni najdete zde. Předprodej vstupenek na festival bude zahájen 11. března. Febiofest 19. března zahájí velká kostýmní podívaná z doby krále Ludvíka XIV. Králova zahradnice režiséra Alana Rickmana. Druhým zahajovacím filmem Febiofestu bude Annaudův nový snímek Talisman vlků. Festival zároveň dnes zveřejňuje kompletní program, v němž například odhaluje sekci Polsko 44 věnovanou 70. výročí konce 2. světové války nebo soutěžní sekci Nová Evropa. Program je letos poprvé dostupný také v rámci mobilní aplikace Febiofest. 

 
více »
26. 2. 2015
více

Už 19. února začal předprodej lístků na prestižní a letos novou sekci Culinary Cinema. V rámci třech filmových večerů od 24. do 26. března postupně divákům uvaří šéfkuchaři tří špičkových pražských restaurací pod vedením šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha – Jan Kratochvíl z Divinis, Marek Hora z Yamato a Michal Pšenička z Café Imperial. Program v restauraci postavené na Barrandově bude zahrnovat vždy projekci filmu a večeři o několikachodovém menu připravovaném a servírovaném přímo na místě. Menu Febiofest Italy 2015 je spojené s projekcí filmu Mé jméno je láska, film Nejlepší recept inspiruje kuchaře k Menu Febiofest Asia 2015 a Menu Febiofest Foodies 2015 se bude podávat po zhlédnutí dokumentu Foodies zasazeného do prostředí těch nejlepších michelinských restaurací. Culinary Cinema bude hostit i významné osobnosti, kromě ředitele Berlinale Dietera Kosslicka například režisérku Foodies Charlottu Landeliusovou nebo hereckou hvězdu Albu Rohrwacherovou, která se objeví i v „eroticko-gastronomické pochoutce“ Mé jméno je láska a které letos festival připravil v rámci programu i vlastní Poctu. Cena vstupenky na Culinary Cinema je 1 500 korun.

 
více »
 
23. 2. 2015
více

„Programem se snažíme oslovit i diváky z mnoha menšin, které u nás žijí. Letos jsme zařadili dva filmy z Vietnamu, které však prošly kritérii především díky svým kvalitám,“ říká programový ředitel Febiofestu Štefan Uhrík. Oba vietnamské snímky jsou žánrově zcela rozdílné. Prvním je katastrofické sci-fi 2030: v tomto roce je ve filmu v důsledku globálního oteplování většina Vietnamu pod vodou. Vizionářská romance byla uvedena na loňském Berlinale. Druhý snímek Společnice je příběhem těhotné sedmnáctileté Vietnamky, která nemá na to, aby své budoucí dítě uživila, a rozhodne se proto stát placenou společnicí a vydělat si na potrat. 

 
více »
20. 2. 2015

„Vítanými hosty Febiofestu jsou také rodiče s dětmi, umělecky a vizuálně nejzajímavějším filmem letošního Febiofestu Junior je animovaný snímek Píseň moře, kterému přejeme štěstí v rámci víkendového oscarového klání,“ říká programová ředitelka festivalu Hana Cielová. Tvůrci programu dětské části Febiofestu ctí pravidlo, že film by měl být zábavný a poučný nejen pro dětské či mladistvé publikum, ale měl by pobavit i dospělé. Diváci tak uvidí celosvětové trháky i nezávislé filmy, které by v Čechách neměli jinak možnost zhlédnout. Očekávaným hitem je tak určitě v předpremiéře uváděná kultovní Ovečka Shaun ve filmu, festival nabídne za cenu 89 korun lístky i na divácky úspěšné filmy právě uváděné v kinech, jako jsou Zvonilka a tvor Netvor...

 
více »
 
19. 2. 2015
více

Francouzský režisér, scenárista a producent Jean-Jacques Annaud získal už za svůj debut Black and White in Color Oscara za Nejlepší cizojazyčný film. Oscara za Nejlepší masky získal i jeho film Boj o oheň, drama z dávné historie lidstva, které bude uvedeno na Febiofestu v rámci Annaudovy filmové Pocty. Annaudova filmografie obsahuje náměty převzaté ze světových knižních bestsellerů, jako Jméno růže se Seanem Connerym v hlavní roli nebo film Sedm let v Tibetukvůli němuž si režisér vysloužil doživotní zákaz vstupu za čínské hranice. Annaud režíroval mj. i válečné drama Nepřítel před branami s Judem Lawem v hlavní roli.

 
více »
19. 2. 2015
více

Od 19. února začíná předprodej lístků (http://www.ticketportal.cz/nevent.aspx?id=105na prestižní a letos novou sekci Culinary Cinema. V rámci třech filmových večerů od 24. do 26. března postupně divákům uvaří šéfkuchaři tří špičkových pražských restaurací pod vedením šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha – Jan Kratochvíl z Divinis, Marek Hora z Yamato a Michal Pšenička z Café Imperial. Program v restauraci postavené na Barrandově bude zahrnovat vždy projekci filmu a večeři o několikachodovém menu připravovaném a servírovaném přímo na místě. Menu Febiofest Italy 2015 je spojené s projekcí filmu Mé jméno je láska, film Nejlepší recept inspiruje kuchaře k Menu Febiofest Asia 2015 a Menu Febiofest Foodies 2015 se bude podávat po zhlédnutí dokumentu Foodies zasazeného do prostředí těch nejlepších michelinských restaurací. 

 
více »
 
19. 2. 2015
více

Culinary Cinema bude hostit i významné osobnosti, kromě ředitele Berlinale Dietera Kosslicka například režisérku Foodies Charlottu Landeliusovou nebo hereckou hvězdu Albu Rohrwacherovou, která se objeví i v „eroticko-gastronomické pochoutce“ Mé jméno je láska a které letos festival připravil v rámci programu i vlastní Poctu.Pětatřicetiletá Alba Rohrwacherová získala velké uznání kritiků za roli psychicky narušené dcery v dramatu Giovannin otec z roku 2008. V podobné úloze se objevila i v adaptaci italského bestselleru Paola Giordana Osamělost prvočísel, kde ztvárnila hlavní roli traumatizované dívky, jež hledá po životní tragédii místo ve společnosti. 

 
více »
16. 2. 2015
více

Již ohlášená návštěva americké herečky Kim Novak bude spojená s prezentací výstavy hereččiných obrazů, které budou představeny prostřednictvím výstavy Kim Novak: Paintings organizované Febiofestem ve Strahovském klášteře. Malířské tvorbě se herečka věnuje od sedmdesátých let, výtvarné vzdělání získala na Art Institute of Chicago. Malířský styl Kim Novak je inspirován impresionismem a surrealismem. 

 
více »
 
11. 2. 2015
více

Letos se organizátoři rozhodli v programu představit nizozemskou kinematografii v sekci Zaostřeno na Holandsko. V současnosti se objevuje řada nastupujících filmových talentů z Nizozemska, jejichž první a druhé snímky nelze na světových festivalech přehlédnout. Jako například režisérka Paula van der Oestová, jejíž v pořadí druhý celovečerní snímek Obviněna o nespravedlivě obžalované zdravotní sestře zastupoval letos Nizozemsko v oscarovém klání. Úspěšný vstup do festivalového světa si v Benátkách odbyl Peter Hoogendorn netradičním středometrážním debutem o důsledcích autonehody mladé dívky Mezi desátou a dvanáctou. 

 
více »
10. 2. 2015
více

Ani letos nebude v soutěžní sekci Febiofestu Nová Evropa chybět český zástupce. Je jím česko-německý koprodukční snímek Schmitke mladého českého režiséra žijícího v Berlíně Štěpána Altrichtera. Mysteriózní komedie o stárnoucím německém inženýrovi Schmitkem si odbyla světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v korejském Busanu, a na festivalu východoevropského filmu v německém Cottbusu získala dokonce cenu za nejlepší debut. 

 
více »
 
10. 2. 2015
více

Hudební doprovodný program Febiofest Music Fest nabídne několik zásadních dramaturgických změn, z nichž nejzásadnější je žánrové rozdělení osmi večerů. V programu se vystřídá pop, hip hop, jazz, taneční hudba, world music, rock’n’roll, punk a ska. Seznam účinkujících nabízí  veřejnosti zdarma pestrý mix mladých kapel v kombinaci se zavedenými jmény jednotlivých žánrů, jako jsou Atmo Music, Vladimír 518, Luboš Andršt, Ohm Square, Jablkoň, Čankišou, Hentai Corporation, Matěj Benko Quintet s Ondřejem Rumlem nebo slovenští Zoči Voči či Smola a Hrušky.

 
více »
4. 2. 2015
více

Ve čtvrtek 19. února v 19 hodin můžete v kině CineStar Praha – Anděl v sále č. 4 vidět ZDARMA první film z letošního připravovaného programu. Tentokrát půjde o nizozemský horor z nové programové sekce Zaostřeno na Holandsko, která představí nastupující filmové talenty, jejichž první a druhé snímky nelze přehlédnout. 
Režisérem snímku Tůň, který kritici označují jako vítanou renesanci hororového žánru v Holandsku, je Chris W. Mitchell. Originální horor proložený proklatě černým humorem vypráví o výletu dvou rodin čerstvě propuštěných bankéřů, kteří se rozhodnout kempovat u jezera...Vstup do vyčerpání kapacity sálu.

 
více »
 
2. 2. 2015
více

Letos poprvé pořádá Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest ve spolupráci s prestižním festivalem Berlinale filmové projekce spojené s exkluzivními večeřemi nesoucí název berlínské filmové sekce Culinary Cinema.  „Jsou to už tři roky, kdy jsme oslovili ředitele Berlinale Dietera Kosslicka k propojení sekce berlínského filmového festivalu Culinary Cinema a Febiofestu. Existují filmy o jídle, u kterých se vám sbíhají sliny, a také jídla, která vypadají jako umělecká díla. Kvalitní filmy a kvalitní jídlo člověka rozhodně kultivují,“ říká programový ředitel Febiofestu Štefan Uhrík.

 
více »
2. 2. 2015
více

Febiofest uvede ve svém programu filmy s celkem čtrnácti nominacemi na Oscara, které se budou v České republice promítat poprvé: Still Alice, Čarovný les (Into the Woods), Hon na lišku (Foxcatcher), Píseň moře (Song of the Sea) a Mr. Turner.

 
více »
 
21. 1. 2015
více

Festival představuje první tři filmy z programu, které budou v Česku uvedeny poprvé, a to v distribučních předpremiérách: Mr. Turner (rež. Mike Leigh), Samba (režie Olivier Nakache a Eric Toledano) a Hon na lišku (rež. Bennett Miller). Steve Carell i Mark Ruffalo dostali za Hon na lišku nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli, film pak získal i nominace za režii, scénář a masky.

 
více »
12. 1. 2015
více

Hlavní 33členná porota Febiofestu, která uděluje Grand Prix, je otevřená komukoliv od 15 do 100 let s jakýmkoliv vzděláním, sociálním zázemím a s nejrůznějšími profesemi i zájmy. Z došlých přihlášek organizátoři festivalu vyberou 33 porotců a porotu doplní o čestného předsedu (v předcházejících letech to byli olympionička Věra Čáslavská, pan Theodor Pištěk, kostýmní výtvarník a držitel Oscara, architekt Jan Kaplický, výtvarník David Černý, dirigent Libor Pešek, bývalá první dáma Dagmar Havlová a kameraman Miroslav Ondříček). Členové poroty budou muset zdarma, ale povinně (!), navštívit denně určená filmová představení a filmy (celkem 14 filmů) po jejich zhlédnutí ohodnotit body od jednoho do pěti pro ten nejlepší.

 
více »
 
12. 1. 2015
více

Febiofest tradičně hostí nejvýznamnější filmové osobnosti z celého světa. V minulosti jej navštívili například Geraldine Chaplinová, Claudia Cardinalová nebo Sandrine Bonnairová a také režisérské hvězdy Richard Lester, Alan Parker, Wim Wenders či Roman Polanski a desítky dalších slavných herců a filmových tvůrců. Pro herečku Kim Novak bude Febiofest první oficiální návštěvou České republiky. Novak si zahrála ve filmech patřících ke klenotům Hollywoodu po boku Jamese Stewarta, Franka Sinatry, Kirka Douglase, Williama Holdena nebo Jacka Lemmona.

 
více »
4. 1. 2015
více

Vyhlašujeme druhý ročník soutěže „I ty jsi filmařem“ pro širokou veřejnost. Ve hře je třináctipalcový MacBook Air 13. Kromě MacBooku budou vaše filmy prezentované na letošním festivalu, můžete se zúčastnit workshopu s filmovými profesionály a potkat hvězdy českého i světového filmu.

 
více »
 
4. 8. 2014
více

Co řekli naši hosté o Febiofestu?

 
více »
18. 4. 2014
více

17. 4. 2014 proběhlo slavnostní zakončení Febiofestu ve Zlíně, kterým se letošní Febiofest oficiálně rozloučil se svým publikem. I když festival skončil jeho filmy budou nadále k vidění na jiných místech.

 
více »
 
30. 3. 2014
více

Letošní Febiofest provázela soutěž I ty jsi filmařem. Zúčastnilo se jí na 50 filmů natočených na tablet nebo mobilní telefon. První cenu si odnesl snímek Hra peněz, který společně režírovali Barbora Skoumalová, Agáta Paličková a Petr Polák. Kromě uznání poroty a publika si tato skupina mladých studentů odnesla tablety se střihovým softwarem.

 
více »
30. 3. 2014

Cystická fibróza je neléčitelná nemoc, která postihuje dýchací a trávicí ústrojí. Děti, které touto nemocí trpí, mají výrazně slanější pot, a proto se jim říká slané děti. O ně se stará české sdružení se jménem Klub nemocných cystickou fibrózou, který primárně sdružuje rodiny a pomáhá jim s náročnou (a nákladnou) péčí o nemocné dítě.

 
více »
 
28. 3. 2014
více

Dámy a pánové... Vítězem Grand Prix letošního Febiofestu je švédsko-islandský film Domov (Hemma)!

Jeho režisér Maxmilian Hult převezme na slavnostním zakončení dnes (28. 3.) večer Grand Prix a 5000€ jako odměnu. Dalších 5000€ vloží festival do podpory distribuce filmu.

 
více »
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.