CS | EN

Pro návštěvníky

Festivalový průvodce

Všechny filmy vybrané do programu budou zveřejněny na těchto webových stránkách od 2. března, předprodej na festival začne 9. března.

Letos budou mít návštěvníci opět možnost seznámit se s programem přes mobilní aplikaci Febiofest, ke stažení bude k dispozici v Google Play Store nebo v App Store. Kromě programu nabídne informace o filmech a ukázky, divákům umožní i připomenutí jednotlivých projekcí s dostatečným předstihem. Aplikace Febiofest zároveň umožňuje propojení s kalendářem v mobilním telefonu.

Tištěná verze programu bude k dispozici od 9. března v infostánku v multiplexu CineStar Praha – Anděl a na pokladně CineStaru Praha – Černý Most.

 

Předprodej na sekci Culinary Cinema byl zahájen 1. února, lístky je možné získat přes Ticketportal:
18. 3. https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1306831

19. 3. https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1306832#

20. 3. https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1306833

Tentokrát budou organizátoři v rámci Culinary Cinema promítat v kině Cinestar Praha – Anděl a večeře budou následně servírovat v prostředí speciální restaurace v přilehlém pražském hotelu andel’s. Návštěvníci tak během jednoho večera uvidí film a následně ochutnají menu inspirované konkrétním filmem v podání špičkových šéfkuchařů. Během prvních dvou večerů se bude servírovat menu připravené šéfkuchařem pražské restaurace Aureole Jiřím Králem, který je držitelem ocenění Michelin Bib Gourmand. Třetí večer se bude podávat menu od německého šéfkuchaře Alexandera Koppeho, držitele michelinské hvězdy, kterou získal pro restauraci SKYKITCHEN v hotelu andel's v Berlíně.

Pro přesměrování na předprodej a získání dalších informací je možné využít i odkaz www.febiofest.cz/cs/culinary-cinema. Cena zahrnuje projekci filmu a večeři o několika chodech uváděnou moderátorem. Ceny vstupenek od 1590 do 1890 korun.

Předprodej vstupenek pro dané kino na jednotlivé projekce začíná 9. března ve 12 hodin na pokladnách kina CineStar Praha – Anděl (během předprodeje 12.30 – 22.00 (všední dny) a 10.30 - 22.30 (víkend); a během festivalu 8.00 – 22.45) a v kině CineStar Praha – Černý Most (14.00 - 21.30)

 

Online předprodej na www.febiofest.cz a www.cinestar.cz začne 9. března od 23.59 hodin.

 

Cena lístku je 89 korun, 3D projekce stojí 99 korun. Zakoupením lístku za 129 korun na projekce označené jako „Projekce charitativního partnerství“ podpoříte částkou 40 korun komunitní centrum pro seniory a jejich blízké Život 90.

 

Do kinosálů je nutné dorazit včas, po začátku projekce budete do kinosálu vpuštěni, ale nemáte nárok na konkrétní místo. Do sálů není povolen vstup se psy, výjimkou jsou asistenční psi handicapovaných návštěvníků.

 

Pokud je váš film vyprodán, můžete zkusit využít „Last Minute pokladnu“ umístěnou vpravo ve foyer kina CineStar Praha – Anděl. Vrácené a neprodané lístky je zde možné koupit 20 minut před začátkem projekce.

Vstupenky na festival nelze rezervovat, pouze koupit na pokladnách nebo online. Pokud nemůžete na film přijít a máte už zakoupenou vstupenku, lístek lze na pokladnách vrátit nejpozději 30 minut před začátkem projekce. Další možností je nabídnout lístek někomu jinému například na našem Facebooku www.facebook.com/febiofest

 

Případnou změnu v programu avizujeme v kinech a na webu.

 

Všechny filmy uváděné na festivalu mají české titulky (nejsou-li přímo v českém znění). Většina filmů je navíc tzv. English friendly, to znamená, že jsou v anglickém znění nebo s titulky. Filmy, které anglické znění nebo titulky nemají, jsou v programu označeny hvězdičkou.

 

Prosíme vás o ohleduplné chování k ostatním divákům, v opačném případě může organizátor vyzvat k opuštění sálu.

 

Každý den můžete sledovat živý streaming z tiskových konferencí s festivalovými hosty na našem webu.


Diskutovat s filmovými tvůrci můžete buď v rámci diskusí po filmech, rozpis Q & A

najdete během festivalu v sekci Hosté v rozpisech diskusí.

 

V infostánku při vstupu do kina CineStar Praha – Anděl vám rádi poskytneme odpovědi na vaše další otázky. Pokud si přejete dostávat pravidelně a i v průběhu roku informace emailem, zaregistrujte se na naši homepage k odběru Newsletteru. Infostánek je otevřen během předprodeje od 9. do 16. 3. od 12.00 do 22.00 hodin a následně od 17. do 25. 3. od 10.00 do 22.00 hodin.

 

Merchandising (festivalové brýle, trička, škrabošky,…) včetně DVD a blue-rayů filmů uvedených v minulých ročnících na festivalu budou ke koupi v infostánku ve foyer v průběhu festivalu

 

Letos mohou diváci navštívit festival na těchto festivalových místech:

CineStar Praha – Anděl

Radlická 3179/1e, Praha 5

http://cinestar.cz/praha-andel/

 

CineStar Praha – Černý Most

OC Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 9

http://cinestar.cz/praha-cerny-most/

 

Kino Lucerna

Vodičkova 36, Praha 1

www.kinolucerna.cz

 

Kino Aero

Biskupcova 31, Praha 3

www.kinoaero.cz

 

Kino Dlabačov

Bělohorská 24, Praha 6

www.dlabacov.cz

 

Obecní dům (slavnostní zahájení na pozvánky)
Náměstí Republiky 5, Praha 1

Andel’s Hotel Prague (slavnostní zakončení na pozvánky)

Stroupežnického 21, Praha 5

 

Součástí festivalu je také hudební doprovodný program Febiofest Music Fest, který se koná po sedm večerů od 18. do 24. března v prostorách garáží kina CineStar Praha – Anděl. Letos se Music Fest spojí s předními hudebními akcemi nebo vydavatelstvími, mezi nimi s festivaly Let It Roll nebo Mighty Sounds. Příznivci hudby si postupně poslechnout pestrou paletu hudebních stylů – od rocku a popu přes punk a metal až k psychobilly. Vystoupí zde například kapely Cocotte Minute, Queens of Everything, Imodium, Kieslowski či The Paranoid, rapper Lipo, DJ Bifidus Aktif či zpěvák Sebastian. Vstup na Febiofest Music Fest je zdarma. Otevírací doba prostoru a barů je od 16.00 do 01.00 hodin. Podrobný program najdete www.febiofest.cz/cs/music-fest

 

Vybrané filmy budou moci filmoví fanoušci zhlédnout v rámci Regionálních ozvěn Febiofestu

od 29. března do 21. dubna ve čtrnácti českých městech: Hradec Králové (29. 3. – 31. 3.), Pardubice (30. 3. – 1. 4.), České Budějovice (31. 3. – 2. 4.), Ostrava (4. 4. – 6. 4.), Olomouc (5. 4. – 7. 4.), Plzeň (6. 4. – 8. 4.), Děčín (7. 4. – 9. 4.), Chomutov (11. 4. – 13. 4.), Karlovy Vary (12. 4. – 14. 4.), Jablonec nad Nisou (13. 4. – 15. 4.), Mladá Boleslav (14. 4. – 16. 4.), Mikulov (15. 4. – 17. 4.), Brno (18. 4. – 20. 4.) a Zlín (19. 4. – 21. 4.).

 

Více informací na webových stránkách.

Best essay paper writers for free
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.