Graffitti networks, www.gng.czHOT NEWS

DNES V KINĚ
Dneąní den se nikde nehraje. Na daląí dny si můľete vyhledat v programu.

ANKETA


V tuto chvíli neprobíhá ľádná anketa.

:: ECHOFEST ::


 NAVŠTIVTE FOTOGALERIE
Fotogalerie se letos mimořádně vyvedly. Skvělé jsou například i příspěvky z regiónů. Např. BRNO a dokumentace zahajovací párty je famózní. Doufejme, že se nám příští rok podaří navázat na letošní a že dokumentace z Festivalu bude zas tak fajn.

Což je samozřejmě jen a jen diky Vam, protože kdyby jste se tak dobře nebavili, nebylo by co fotit.

Diky a Ahoj příští rok.

Febiofest Webmasta a fotografové.

 Promítací časy - Brno
Omlouváme se, ale v programové skládačce pro Brno je chyba. Poslední projekce v Asijském kině (sál č.5) začíná ve 23:50 a ne ve 23:15. Děkujeme za pochopení.

 

Statistiky Pražské části FebiofestuPražskou část FEBIOFESTU 2004 navštívilo rekordních 81.197 diváků.

Je to ještě o 10% diváků více, než minulý rok. Předprodej v Brně, který je letos také rekordní (některá představení jsou již vyprodána) slibuje, že letošní ročník bude nejúspěšnější v 11. leté historii festivalu.

Webové stránky festivalu také zaznamenaly rekord. (Zdroj NAVRCHOLU.CZ)

Oproti minulému roku, navštívilo stránky cca o 35% více uživatelů, a co se týče zobrazení počtu stránek, zvýšila se návštěvnost (poměr uživatel a počet zobrazených stránek) 2x, tedy o 200%.

Navstevnost stranek Febiofest.czPořadí návštěvnosti v Hitparádě návštěv mezi kulturními servery v období konání festivalu (23.01.2004-30.01.2004): 4 místo (1=TV NOVA, 2=365dni.cz, 3=DivX World, 4=Febiofest.cz)
Absolutní žebříček mezi všemi weby v ČR = 75 místo
Denní prumer navstev: cca 3.783
Denní prumer poctu zobrazených stránek: cca 71.800
Nejnavstevovanejsí stránka: Katalog, Program, Echofest, Galerie
Počet návstev od spuštění serveru: 52.972
Počet unikátních IP address: 35.792
Počet zobrazených stránek od pocátku Febiofestu: 1.005.501
Nejsilnější den: Pondělí 26.01.2004 (5642 návštěv)
Nejslabší den: Neděle: 25.01.2004 (2124 návštěv)
Země ze kterých se někdo na stranky Febiofestu podíval: 46 zemí z celého světa (Febiofest.cz navštívili lidé z celého světa, krom Antarktidy)

Celkový přehled bude uveřejněm po zakončení Febiofestu v regionech a na Slovensku.

 Febiofest je festivalem národů
V noci na pátek 30. ledna přivítaly pražské kinosály poslední diváky XI. ročníku Febiofestu a filmová přehlídka se vydala na putování po dalších městech. „Můj základní pocit z letošního Febiofestu je, že při nás stojí všichni bohové a Febiofest milují stejně jako diváci,“ říká ředitel festivalu Fero Fenič.

Jak viděl Febiofest 2004 jeho ředitel?
Po loňském ročníku jsem si myslel, že už mě nic nepřekvapí. Zájem diváků byl nebývalý, atmosféra úžasná, program kvalitní a reakce zahraničních hostů nadšené. Co se ale dělo letos - od zahájení prodeje vstupenek až po průběh celého festivalu, to předčilo mé představy. Hodně projekcí bylo vyprodaných už před začátkem festivalu. Práce festivalového štábu se ve všech oblastech posunula o kategorii výš. A daleko obsáhlejší informace nabízelo i zpravodajství Echa Febiofestu na Primě a v Lidových novinách.

Hitem Febiofestu se pomalu ale jistě stává jeho festivalový klub.
Letos zde vystoupilo 26 skupin. Jeden divák mi říkal, že podobné prostředí vzájemné tolerance v této zemi jinde nezažil. Etnické a menšinové přehlídky jsou zpravidla ohraničené spřízněným okruhem publika, ale tady se všechno prolíná v neuvěřitelné symbióze. Odpoledne hrají Romové, pak přijde židovská muzika, po nich nastoupí arabská kapela… Mezitím do klubu z kinosálů přicházejí i gayové, Indové nebo Ukrajinci a všichni se potkají u slovenské kuchyně. Tak to je moje největší pýcha a zadostiučinění – fakt, že se Febiofest stal festivalem národů, což dokazuje i zcela rozebraných několik tisíc programů tištěného pouze v angličtině. Pražský festival začali objevovat i významní zahraniční producenti a ředitelé jiných festivalů, ale přesto mě překvapilo, že na našich internetových stránkách hledali informace lidé ze 46 zemí světa!

O jakých změnách uvažujete pro XII. Ročník Febiofestu?
Vánoce a období kolem Nového roku nám zkracují čas na kvalitní přípravu - minimálně dva týdny s námi nikdo ve světě nekomunikuje. Kvůli tomu měl i letos Febiofest problémy s termínem uzávěrky programu a včasným následným předprodejem. Abychom to do budoucna vyloučili, uvažujeme o posunutí termínu festivalu o pár týdnů později. To by mohlo navíc přinést obohacení programu o nejčerstvější novinky z festivalů v Rotterdamu a Berlíně, které teď následují těsně po nás.
Budeme také hledat způsob, jak nabídnout divákům větší počet míst, abychom mohli reprizovat více filmů a jak donutit agentury, které nám zprostředkovávají překlad filmů, ke kvalitnější práci. S tím souvisí i zlepšení prodeje lístků, kterého vzhledem k současnému omezenému počtu pokladen a nemožnosti instalace dalších nelze v Slovanském domě dosáhnout. Proto nelze vyloučit, že změníme i místo konání festivalu. Další novinkou by za rok mohl být i dětský "fest". Chodí na nás všechny generace - pouze dětem jsme dosud nevěnovali pozornost. A určitě projednáme možnost promítání přes víkend už v dopoledních časech.


Febiofest nyní vyráží do regionů a na Slovensko. Občas si ale diváci mimo Prahu stěžují, že jim přivezete „jen“ sto filmů.
To, co každoročně dokazuje náš team, je malý produkční zázrak, který žádný jiný festival v Evropě nedělá. Přesto se omlouvám všem, kteří nám vytýkají, že není v našich silách uspořádat stejně velký Febiofest v každém městě této země. Je to daleko komplikovanější, než se laikovi na první pohled zdá, protože to není jen o financích, ale i o vůli majitelů autorských práv (letos z 58 zemí světa!) poskytnout nám filmy pro více promítání. Ale i při té skromnější nabídce jde ve zúčastněných městech o největší filmový festival, jaký tam během roku mají. A navíc se pro ně z našeho pražského filmového dortu snažíme ukrojit skutečně ty nejlepší kousky.

A něco na závěr pouze pro návštěvníky vašich www. stránek?
Příští rok bychom je rádi vyzvali k hlasování o nejúspěšnější film přehlídky
a na základě právě hlasů návštěvníků těchto našich stránek by festival mohl udělovat na závěr "Cenu diváků".
Také bych chtěl všem divákům poděkovat za zájem o náš festival a toleranci k případným nedostatkům se kterými se možná občas setkali - ale snad to sami pocítili, že vše děláme srdcem a chyby, které se objevují, jsou jen přirozeným a zákonitým doprovodním jevem každé tak živé a rozsáhlé akce - i kdyby byla připravená sebelépe, nejde vždy vše včas "vychytat".
A velmi děkuji všem, díky kterým náš festival může existovat a rozvíjet se - především generálnímu partnerovi ČSOB a.s., hlavnímu partnerovi ČESKÉMU TELECOMU a.s., hlavnímu městu PRAHA, Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, hlavnímu mediálnímu partnerovi PRIMA TV, mediálním partnerům LIDOVÝM NOVINÁM, rádiu IMPULS a deníku METRO, hotelu MERCURE ACCOR, kde bydleli naši zahraniční hosté, Uralským aerolíniím, které nás zachránili, když ČSA nad námi ohrnuli nos, skvělým vozům automobilky VOLVO, které vozili hosty a v neposlední míře i Palace Cinemas, která statečně nesla tíhu celého pražského festivalu ve svých sálech a prostorách.
Zvlášť chci však poděkovat autorům a provozovatelům těchto stránek, společnosti GRAFFITTI NETWORKS, kteří jsou pro nás (a snad i pro Vás návštěvníky) velkou oporou! Roberte a Romane díky!
Děkuji i všem, které jsem nejmenoval - je jich skutečně bezpočet.Členům štábu poděkuji osobně, protože ti si se mnou museli vytrpět nejvíce! Ale snad ve všech zůstal pocit, že pomáhali při zrodu a realizaci smysluplné věci.
Díky a za rok na shledanou!


 TIP WEMASTERA - 30.01.2004
Vítám Vás všechny na posledním pražském dni Febiofestu 2004. Včera jsem stihnul akorát jeden film, ale ten stal opravdu za to, i když se v sále tísnilo asi o 30% více lidí, než by tam mělo být. Palace Cinemas totiž prodával lístky dvakrát. Filmové představení, o kterém mluvím je Zatoichi (Samuraj) režiséra a herce Takeshi Kitano. Tuto pecku, kterou jsem si schovával na závěr jsem zhltnul na jeden zátah.

Abych nespoilnul někomu tento film, myslím si že brzy přijde do distribuce, tak se příběhem nebudu moc zabývat, ale spíše to vezmu velmi globálně. Hodně se mi líbilo, že snímek nebyl suchým samurajským filmem plným bitek, které neberou konce. Bylo zde tolik srandy a humoru, že podezřívám režiséra, že vlastně natočil komedii (vlastně závěr filmu by mohl potvrdit mé podezření), což je vlastně celkem zajímavé, protože Japonci neznají moc vtip a humor, jsou více konzervativní a snad si myslím že ani slovo VTIP nebylo donedávna v japonském slovníku. Tento film sršel vtipem, viz nezapomenutelná motyčková scénka na začátku, bláznivý polonahý běžec hrající si na samuraje, nebo detaily v dialogu v herně ... Samozřejmě, končetiny lítaly vzduchem jak má být, krev pumpovala z rozetlých hrudí. Kulisy a výprava byla hodně podobná klasické výpravě samurajských filmů z 50 a 60 let. Nicméně se současnými možnostmi, výbornou kamerou a filmařským citem Takeshiho Kitanu se dle mého názoru podařil film, který Vám nejenom ukáže různé detaily staré japonské kultury, tak Vás i pobaví. Závěr je ale opravdu překvapující. Film, který by jste si neměli nechat ujít.

Tip na dnešek: Sbohem Dragon Inn, Úpadek amerického impéria, Kordon, Osama ...

Tip na zítřek: pořádně se vyspat, relaxovat, srovnat si dojmy z Festivalu a začít se těšit na Febiofest 2005

Ahoj Váš Webmasta TIP WEBMASTERA - 29.01.2004
Ahoj v předposledním dni Febiofestu 2004. Vščera jsem opět shlídl jenom jeden film a půlku druhého. Prvý byl na jistotu, Pán Velryb a druhý ze zvědavosti na Pannu Chlípnosti od Ripsteina. Kámoši ze studia byli ještě na Blikajících světlech, takže přibalím ještě jejich názor.

Pán Velryb, velmi zdařile udělaný film. Vynikající filmařina, zajímavé prostředí i příběh. Velmi mne nadchlo, jak film dokázal přiblížit divákovi Maorskou kulturu, detaily jak z obrazu tak i dialogu, vztahy v rodinách, jejich společnosti … Sám příběh je fajn, rovina je kontinuální, nevím jestli není až trošku sladký, ale v zásadě je to velmi pozitivní film, z kina budete určitě odcházet (nebo jste odcházeli) v dobré náladě. Je zde velmi zdařile představen vztah Dědeček (Koro), Syn, … dále pak měl následovat prvorozený vnuk (k zachování linie vůdce) ale byla to dcera. Dědeček (úřadující náčelník Maorské komunity) je velmi zklamán z toho, že jeho prvorozený syn (umělecký řezbář) nemá zájem převzít jeho funkci (raději žije v Evropě) a navrch ještě zplodil jako podomka dceru a ne syna. Snaží se tedy najít svého nástupce mezi ostatními syny Maorské komunity. Podaří se mu to? … Proč velryby? Maorové, původem z Hawaikii, věří, že Paikea (první předek Maorů) připlul na Nový Zealand s pomocí velryb, kterého zachránili při jeho hledání nové domoviny. Jeho rod pak pokračoval v linii, jehož součástí je i Koro, poslední vůdce z linie Paikeia …

Panna Chlípnosti: Tento film je ze sekce Portrét - Arturo Ripstein, jeho nejnovější tvorba. Film má velmi ambientní atmosféru kulis a prostředí. Vztah indiánského číšníka k Lole, mysteriózní a dominantní krásce, která nenecháva nikoho chladným. Film se mi velmi líbil svou atmosférou, bohužel jsem musel z něj odejít (pracovně), určitě jej ale dokoukám někdy, kdy budu mít tu příležitost. Teda během filmu odešlo více lidí, ale nedivím se tomu, je to film, který není vůbec jednoduchý, také kamera a děj odpovídá více době ve které se děj filmu odehrává (1940), každopádně jej musím dokoukat. Zaujal mne.

Blikající světla: (Jiří H.) Parta čtyř komických zlodějíčků jednoho dne podvede svého "nadřízeného" a tak nezbývá než se dát na útěk. Náhoda však jejich pouť záhy ukončí a tak se nedostanou příliš daleko. Rozhodnou se přenocovat v polozbořeném domě kdesi uprostřed dánských lesů. Od této chvíle máme možnost sledovat proměnu všech čtyř členů bandy, kdy se každý po svém rozhodne ať dobrovolně či nikoliv, zbavit se svojí ne příliš šťastné minulosti a traumat z dětství. Navíc stále visí ve vzduchu obavy, že je jejich "šéf" může kdykoliv vypátrat. Podaří se jim usadit a žít normálním životem? Film je prošpikován, tu prvky černého humoru či sentimentu, tu naopak vzpomínkami na dětství, zkrátka jak řekl sám režisér A. T. Jensen před projekcí, snažil se do filmu vtěsnat těchto vlivů co nejvíce, neboť se jednalo o jeho první celovečerní film a nebyl si jist, jestli dostane ještě někdy možnost něco natočit. Naštěstí pro nás nezůstalo jen u jednoho filmu a budu-li mít možnost, rád se podívám i na jiná jeho dílka. Jedná se prostě o bláznivou gangsterku někdy s možná až příliš násilnickými scénami (občas to odnese nevinné zvířátko či dokonce víc než jedno), ale to k filmu tohoto ražení jaksi patří. Zvláště doporučuji "loveckou" scénu v lese s jedním z místních osadníků.

Tip na dnešek: Zelenáči v mase, Narušitel, Daleko, Opojen ženami a malováním, Podvojné účetnictví C. M., Samurai, Za všechno může láska a plno dalších …

Tip na zítřek: Sbohem Dragon Inn, Úpadek amerického impéria, Kordon, Osama …


 TIP WEBMASTERA – 28.01.2004
Zdravím Vás všechny. Včerejšek jsem měl trošku odpočinkový. Dal jsem jen 1 film „21 gramů“. Nicméně jsem posbíral ještě nějakou recenzi od jednoho kamaráda, takže se jeho slovy s Vámi o ní podělím. Pokud by jste chtěli něco k filmům napsat, pište. Diskusní fórum je právě pro tohle dělané.

Takže 21 gramů. Jo, je to pěkný film. Krom toho mám Sean Penna celkem rád. Má takovej ten věčně smutnej obličej, divně zmačkanej, tak, že mu perfektně pomáhá vyjádřit to co chce a umí to na jedničku. B. Del Toro, zde také zazářil v roli Jacka Jordana, bývalého vězně, který ve víře našel možnost návratu k rodinnému životu. Nicméně byl předurčen k jinému životu, návrat se mu jen tak nepodaří. Při cestě domů přejede a zabije Thomase a jeho 2 děti (manžela Christine) a ujede. Sám se potom jde přiznat a jde si sednout. Paul (Sean Penn) mezitím je na dárcovském seznamu a čeká na nové srdce, ozývá se pager, volá nemocnice, mají srdce, Tomovo srdce. Paul se po operaci vydá hledat svého dárce a rodinu, nalézá Christinu a zamiluje se do ní, opustí svou stávající přítelkyni … Kolotoč událostí se začíná rozjíždět. Střípky děje, který skáče z jedné časové zóný do druhé, začíná dávat smysl, co bude dál? Pomstí Paul a Christina smrt Thmomase a dětí .. ? Inárittu si velmi dobře zahrává s divákem, časové hladiny se různě střídají, na začátku je nám servírován konec, aniž o něm víme, kamera velmi zajímavá, dekorace a barvy skvělé. Jinak ale si myslím, že je to film, který nemá čím překvapit. Filmařsky, řemeslnicky se mi zdá velmi povedený, ale jinak takový normální … Myslím, že se Inárittovi nepovedlo přeskočit jeho Amores Perros s desetkrát menším rozpočtem … řekl bych ani se k němu přiblížit, ale je to „pěkný film“.

Teď dávám slovo Jiřímu H.. Popisuje film Loutky a své pocity z tohoto filmu:
Loutky: Režisér Takeshi Kitano, známý spíše svými filmy se samurajskou tématikou, nabízí divákům jímavý a poetický pohled na věčné téma lásky a osobních obětí jichž jsou jeho hrdinové schopni, aby jí dosáhli. Příběhem procházejí tři dvojice, každá z nich pro lásku přinese tu svou. On, ač z donucení rodičů si má vzít dceru jednoho významného muže, stále miluje svojí dřívější lásku. Ta se však mezitím pokusí sáhnout si na život, ztratí paměť a od té chvíle žije bez vzpomínek. Její milý se k ní s výčitkami vrací. Spolu pak utíkají před světem a nic je už nerozdělí. Jejich věčné pouto je symbolizováno provazem, který je spojuje na každém kroku až do konce. Starý mafiánský boss a jeho dávná láska, kterou v mladí opustil. Ta na něj každý týden čeká na jejich oblíbeném místě a věří v jeho návrat. Po mnoha letech se sem skutečně vrací a svoji milou zde potkává, nemá však sílu aby se představil. Muž, jež miluje mladičkou popovou zpěvačku, nenachází dost odvahy a sil, setkat se s ní, dokud ona neutrpí při autohavárii zranění obličeje. Od té chvíle se zpěvačka uzavře před světem svých fanoušků, neboť se bojí ukázat svoji tvář. On, aby se s ní mohl nakonec setkat, oslepne vlastní rukou. Film má velice působivou obrazovou i hudební stránku a lze jej doporučit nejen milovníkům poetické tvorby, ale i všem ostatním.

Tipy na dnešek: Panna chlípnosti, Černý led, Pán velryb (opakování), Hop (opakování), Edi (opakování), Rekonstrukce (opakování), Správný ženský jsou do kulata a pořádný béčko nakonec „Hvězdný kriminál“ (na ten jsem celkem dost zvědav)

Tipy na zítřek: Samurai (opakování), Daleko, Narušitel, Alfred (opakování), Jonny Vang (opakování), Podvojné účetnictví … (opakování), Žluté mango (opakování)


 TIP WEBMASTERA - 27.01.2004
Ahoj lidi. Takže ke včerejšku. Vadí Nevadí jsem nestihl, ale byl jsem na těchto snímcích: Jonny Vang, 29 Palms, Invaze Barbarů.

Začnu 29 palmami. Chápu, že teď můžu některé urazit, ale tento film byl dle mého názoru o ničem. Kdybych přišel na posledních 29 minut, tak bych vlastně viděl všechno. Ani se v něm nehodlám nějak piplat, prostě mi to nestojí za to. Všem Vám, kteří šli na tento film na mé doporučení a protrpěli si to, se tímto omlouvám. Trpěl jsem taky. Chápu režiséruv minimalismus, ale tohle bylo moc. Mrzí mne, že jsem kvůli tomu prošvih Žluté Mango, které prý bylo super.

Oproti tomu Jonny Vang. Před Febiofestem jsem měl pocit, že letos bude severská sekce trošku slabší, ale mýlil jsem se. Byl jsem na 3 severských filmech a z každého jsem odcházel nadšen. Jonny Vang byl bezesporu jedním z nich. Tento film s prvky černého humoru a optimismu byl příjemným startem do dalšího filmového dne. Ono vlastně je ten film celkem slušně popsán v Detailu filmu, ale jedno Vám řeknu. Švédská trojka naruby. (že by norská trojka??). Herec, který ztvárnil Jonnyho (Aksel Hennie) podal fakticky skvělý výkon, plný bezprostředních nálad a reakcí. Bylo to prima.

Na závěr jsem si dal INVAZI BARBARŮ. Po těch 29 palmách, jsem myslel, že už na nic nepůjdu. Ale něco mi říkalo, že bych měl na tu Invazi zůstat. Byl jsem rád, že jsem to udělal. Tento překrásný příběh dle mého názoru vůbec není o smrti. Je o životě. Smrt je tam jenom jako součást života. Ono to tak vlastně i je. Otec Sebastiana má smrtelnou nemoc a moc mu již nezbývá. Syn, který s ním moc za život nepromluvil, cítí svůj dluh a jelikož mu možnosti (je v balíku) to dovolí, tak děla vše pro to, aby otec měl své poslední dny dle svého přání. Sezve všechny otcovi přátelé (to je dobrá bandička), milenky, nechá mu zařídit (zavřené) patro v nemocnici, tak aby tam mohli všichni s ním být, namísto otupujícího Morfia mu sežene Heroin, pronajme chatu u jezera, kde může dobrovolně skonat v kruhu svých přátel. Opakuji, není to o smrti, je to o životě, našem životě, o lásce, uvědomování si toho, že to co ja vidím takhle, někdo to může vidět jinak. Barbaři tam opravdu nebyli, to možná my jsme barbary, nevím, jestli právě tohle není co nám ten film chtěl říct.

Tipy na dnešek: 21 gramů, Syn, Královna Noci, Lidská skvrna (opakování), Pět překážet (opakování - pozor, kdo neví na co jde tak ať radši nechodí), Královna Noci.

Tipy na zítřek: Pán Velryb, Panna chlípnosti, Černý led, Hop (opakování!! doporučuji), a mnoho dalších ... Ahoj ... Webmasta TIP WEBMASTERA - 26.01.2004
Zdravím Vás všechny při pondělku. Jak jsem již avizoval, zhlédl jsem včera pár snímků, které se mi zaryly pod kůži. HOP, REKONSTRUKCE, ZA VŠECHNO MŮŽE LÁSKA, PODVOJNÉ ÚČETNICTVÍ CHRISTIE MALRYHO.

Film Hop se věnuje problematice afrických imigrantů v Belgii. Je to příběh málého Justina, jehož otec byl nezákonně deportován ze země. O osamoceného Justina se postará vysloužilý anarchista Frans a jeho družka, společně se snaží najít všechny legální cesty ke kontaktování otce Justina. Poté co se dozví, že již byl deportován do Konga Justin společně s Fransem náplánují akci proti arogantní imigrační policii a vlastně proti celému imigračnímu systému ... Akce HOP, to je když se lovec potře sloním pižmem, přiblíží se ke slonovi, hodí mu laso na koule, zatáhne ... a slon pak jde tam kam lovec chce. Tak přesně tohle udělali imigrační otci Justina a Justin jim předvede HOP na který nezapomenou.

Rekonstrukce, vás trošku zmate ... režisér si pohrává s vašim vědomím, myslíte si, že vidíte obraz toho co spisovatel píše ... ne .. vždyť je to jenom film, tady je možné všechno, je to KONSTRUKCE, je to Rekonstrukce Konstrukce ... úlet co? ale je to tak.

Za Všechno může láska - film ukazuje odpověď přírody na ochlazení lidských srdcí tím, že přináší další dobu ledovou. V tento moment se také odehrává dramatický příběh 2 mladých lidí, kteří se opět sblížili, chtějí svou lásku zachránit a ubránit. Tento vynikající snímek Vinterberga ve vás nechá stopu.

Podvojné účetnictví ... zde jsem již byl lehce znaven, ostatně plno lidí okolo mne již podřimovalo, ale vydržel jsem. Christie neví kde je jeho místo ve společnosti, stane se účetním a účetnictví se stane jeho koníčkem. Profit, Debit ... Tvůj debit mě, nadávals na mě na ulici, Můj credit, poškrábal jsem ti nového Bentleyho ... a to teprve začínáme ... bežte se ale podívat ... pár slov mi na to nestačí ...

Tipem na dnešek bude určite 29 palem, Jonny Vang, Vadí Nevadí, Invaze Barbarů.

Zitra si nenechte ujít 21 gramů, Loutky, Pět překážek (podruhé) ... a samozřejmě spousta dalšího ... :-))

 TIP WEBMASTERA - 25.01.2004
Včera jsem měl možnost vidět filmy Lidská skvrna, Král zlodějů, Pornografie. Z prvých dvou filmů jsem byl velmi nadšenej. Lidská skvrna je překrásný film (hl. role Nicol Kidmann a Anthony Hopkins), zobrazující 2 lidské tragédie a jejich boj o normální život. Collman (A.Hopkins) je bílým černochem (běloch, jehož otec i matka jsou Afroameričani), který se bojí vyzradit svůj původ a celý svůj život prožije tak, že vymaže svou rodinu ze svého života, dokud nepotká Faunii (N. Kidmann), a zamiluje se do ní. Říká, "Není to určitě má prvá láska, ani ta největší a zcela určitě je to má poslední láska ... " V tomto mottu brání svůj vztah s Faunií, která sama má co dělat se sebou a svou temnou historií. Poku budete v budoucnu moci, běžte na to !!!

Film Král zlodějů, mne také velmi nadchnul. Vůbec jsem o něm nic nevěděl (teda krom toho, že jej pan Fíla (režisér filmu) natáčel dlouhých 11 let s přestávkami), měl jsem za to, že jdu na nějaký tuctový film, ale opak byl pravdou. Tento snímek je nejenom krásný, ale i smutný svou tématikou vykořisťování dětí, které kuplíři nakupují na chudém východě a pak z nich dělají pouliční zloděje, nebo je zabírají do bordelů. Bylo mi opravdu ctí tento film vidět ... zkuste jej také, určitě nebudete z kina odcházet s prázdnou hlavou :-)

Pornografie ... tak tohle bylo trosku kafkovské téma ... pár lidí okolo to moc neskouslo, ale musím říct, že byl fajn ... až teda na tu depku poté ... Eště že hrál Pragason v MusicFestu, ... ten mě trošku hodil zpět do normálu.

Dnes se chystám na filmy Hop, Rekonstrukce, Za všechno může láska, Podvojné účetnictví ... Nevím jestli to vše stihnu, ale to účetnictví si rozhodně nenechám ujít, to bude maso ...

V následujících dnech je mým tipem 29 palem, Invaze barbarů, Jonny Vang, Vadí nevadí. Přeji pěknou neděli ... W.

 SLUCHÁTKA
Prosíme všechny diváky, aby po každém představení vraceli sluchátka obsluze. Víme, že je praktičtější půjčit si sluchátka na celý den, ale bohužel nám to pak omezuje kapacitu na jednotlivé filmy a další diváci mají se sluchátky problém.

Děkujeme za pochopení

Febiofest

 TIP WEBMASTERA - 24.01.2004
Vážení filmfandové, navazuji na tradici z minulého roku, kdy jsem se svolením Fera Feniče psal tipy na různé dny a filmy. Nejsem žádným filmovým kritikem, ale obyčejným fandou festivalu a filmů, jehož názor možná bude někomu blízký a někomu zase ne. Berte proto tyto tipy s určitou nadsázkou a lehkostí Vaší vlastní.

Včera jserm bohužel díky vytíženosti s webem a aktualizacemi, zhlídl jenom jeden film, nicméně stál opravdu za to. Veronica Guerin, je velmi povedený snímek s Cate Blanchett v hlavní roli. Tento snímek se zakládá na pravdivých událostech z roku 1996, kdy byla Veronica brutálně zavražděna irskou drogovou mafií. Je to snímek plný excelentního herectví, a filmového kumštu. Pokud můžete, běžte na něj. Asi uže ale vyprodaný, ale nejspíše tento film půjde i do distribuce, takže uvidíme.

Dnes si určitě nenechám ujít film "Lidská Skvrna" s Nicol Kidmann a také polský film "Pornografie". Určitě horkým tipem je také film Larse Von Triera "Pět překážek", brazilský film "Okno do duše" a vynikající korejský snímek "Opojen ženami a malováním". Asi to stejně nakonec skončí tak, že budu přebíhat ze sálu do sálu.

Na zitřek si určitě nenechte ujít "Podvojné účetnictví ...", "Za všechno může láska" ... ale to až zíttra dopoledne ... tak zatím ahoj a uvidíme se v kině ... Webmasta

 Armin Muller Stahl při převsetí ceny Kristián
Každoročně udělovanou prestižní Cenu české kritiky "KRISTIÁN" (zhotovená akademickým sochařem Olbramem Zoubkem) převzal za celoživotní přínos světové kinematografiii, Armin Muller Stahl. Po převzetí uvedl film Hořká sklizeň Agniezsky Holland, ve kterém hrál roli farmáře Leona Wolneho. Leon Wolny ukrývá ve sklepení židovku Rosu, před nacisty. Tato tragedie lidského utrpení během II světové války byla nominována v roce 1986 na Oskara za nejlepší cizojazyčný snímek. Armin M. Stahl také za tento snímek obdržel cenu za nejlepší herecký výkon na festivalu v Montrealu.


 Program Febiofestu nabízí:
Filmy Tainá, dobrodružství v Amazonském pralese a Praštěný kluk ze sekce Současný brazilský film jsou filmy především pro dětské diváky. Vemte své děti do kina!!!

 PROGRAM FEBIOFESTU 2004 NABÍZÍ:
332 celovečerních filmů
96 krátkých a středometrážních snímků
Celkem 428 filmů a videopořadů!

KOLIKRÁT A KDE SE BUDE PROMÍTAT?
Praha: 489
Brno: 100
Ostrava: 83
Liberec: 29
Pardubice: 9
Krnov: 7
Dohromady to je 717 filmových představení v České republice!


RESUMÉ:
11. ročník mezinárodní přehlídky filmu, televize a videa FEBIOFEST 2004 uvede na 717 představeních v ČR celkem 428 filmů a videopořadů z 58 zemí světa!
Další filmy a představení pak čekají ještě na diváky v 8 městech Slovenska!
 Vítejte na 11. ročníku Febiofestu
Mílí filmoví přátelé, jsem potěšen, že Vás mohu opět přivítat na již 11 ročníku mezinárodní přehlídky filmu, televize a videa, FEBIOFEST 2004.

Jedenáctý ročník Mezinárodní přehlídky filmu, televize a videa Febiofest 2004 proběhne v 6 českých a 8 slovenských městech.
To představuje 26 kinosálů v ČR (14 kinosálů v Praze, 4 kinosály v Brně, 4 kinosály v Ostravě, 2 kinosály v Liberci, 1 kinosál v Pardubicích a 1 kinosál v Krnově) a 13 kinosálů na Slovensku (6 kinosálů v Bratislavě a po jednom kinosálu v Nitře, Martině, Banské Bystrici, Žilině, Košicích, Prešově a Popradu).
Celkovým počtem 39 kinosálů ve 14 městech dvou zemí si Febiofest nadále udržuje pozici největšího filmového a televizního festivalu u nás, který uvede více představení (cca 900 - 1000) než všechny ostatní filmové festivaly v ČR dohromady.

Počtem kin a měst bude mít tedy přibližně stejný rozsah jako poslední tři ročníky. Narůstá však rozsah a pestrost programu, což znamená větší počet filmů a filmových představení, a tím i možnost, aby Febiofest 2004 mohlo navštívit ještě více diváků.
Zahájení Febiofestu proběhne v Praze ve čtvrtek 22. ledna 2004 od 19:00 hod. ve všech sálech multiplexu Palace Cinemas Slovanský dům (pro 2 000 pozvaných hostů).
Jedenáctý start Febiofestu bude dvojnásobně slavnostní, protože se na něm setkají dvě mimořádné osobnosti současné světové kinematografie. V sále č. 2 převezme herec ARMIN MÜLLER STAHL (např. filmy "Jakub lhář", "Lola", "Touha Veroniky Vossové", "Noc na zemi" ,"Hra".) cenu za přínos světové kinematografii "Kristián". V ostatních sálech bude za osobní účasti renomovaného kanadského režiséra DENYSE ARCANDA (proslavený např. filmem "Ježíš z Montrealu") uvedena česká premiéra jeho posledního snímku "Invaze barbarů". (Tento snímek byl oceněn v Cannes a Evropská filmová akademie ho před týdnem ocenila jako nejlepší "neevropský film").

Děkuji za Vaši přízeň a Těším se na Vás

Váš FERO FENIČ a tým Febiofestu 100°C - lahůdka Febiofest Music Festivalu
V sobotu 24. ledna od 18 hodin se Vám na Febiofest Music festivalu představí nová mariánsko-lázeňská skupina 100°C. Kapela porazila přes sedm set kapel prvního ročníku Coca-Cola PopStar. V jejich muzice se mísí prvky reggae, hip-hopu, na scéně s nimi hraje DJ.
Sami říkají: "Někde napsali, že je to "chemické reggae" ale to není přesné. Máme pochopitelně rockové základy, když jsme se naučili víc hrát, byl z toho funk. Ovlivnila nás taneční scéna, ale nechceme být elektronická kapela. Jinak v kapele našemu stylu interně říkáme mana, což je energie vysílaná do prostoru."
A proč 100°C? "Je to dobrý znak. A taky vaříme, jak jinak." Katalog Febiofestu 2004
Pro detailní informace k filmům si můžete zakoupit katalog Febiofestu 2004. Tento více než 400 stránkový katalog Vám dá perfektní přehled o festivalových filmech a jejich režisérech.

 Cena české kritiky KRISTÁN
Každoročně udělovaná prestižní Cena české kritiky "KRISTIÁN" (zhotovená akademickým sochařem Olbramem Zoubkem) kromě hrané produkce zaměřuje zájem i na animovanou a dokumentární produkci.