?ESKY | ENGLISH  

homepage

Tisk
Nabídka spolupráce
HLEDÁME SAMOSTATNOU ÚČETNÍ NEBO I ÚČETNÍ KANCELÁŘ
pro vedení učetnictví našich společností Febio s r.o. a Febiofest s r.o. od 1. 1. 2007

V případě zájmu kontaktujte:
sl. Lenku Pólovou, tel. 221 101 111, e-mail: polova@febio.cz

 

United Islands
United Islands Ve spolupráci s festivalem United Islands (v Praze od 16.6. do 25.6. 2006) jsme připravili projekce některých filmů z letošního a loňského programu Febiofestu. Projekce se uskuteční v rámci doprovodného programu festivalu v Kavárně Modrý mlýn na Kampě ve středu 21.6. a ve čtvrtek 22.6. vždy od 16:00 do 22:00. Více informací a program naleznete na www.unitedislands.cz.

 

FEBIOFEST 2007

14. Pražský mezinárodní filmový festival Febiofest


Přijeďte své filmy představit pražskému publiku!


Termín pražské části: od 22. do 30. března 2007


Pražský mezinárodní filmový festival Febiofest vznikl v roce 1993. Z původně malé klubové akce se postupem času stala největší audiovizuální přehlídka v České republice, jejíž hlavní část, devítidenní festival v čtrnácti kinosálech, probíhá v Praze. Febiofest je tak největším pražským filmovým festivalem zaměřeným nejen na celovečerní filmy, ale také na experimentální kinematografii, dokumenty a především rozsáhlé retrospektivy.


Festival spolupracuje s dalšími institucemi, jako třeba s experimentální pražskou divadelní scénou Archa nebo nejreprezentativnější a největší pražskou soukromou galerii Rudolfinum, kde probíhá program spojený s projekcemi na festivalu. Po skončení pražského festivalu Febiofest ještě uvádí malý reprezentativní výběr z programu v šesti největších městech ČR a obdobný stejnojmenný festival (programově i ekonomicky však nezávislý na pražském) paralelně probíhá i ve Slovenské republice.


Každý rok uvádíme cca 300 filmů z cca  60 zemí světa. Naše projekce navštíví po celé ČR okolo 100 000 diváků (70 000 jen v Praze). Festival má také mimořádnou publicitu ve veřejnoprávní České televizi, největších českých denících, týdenících, magazínech a nejposlouchanějších českých rádiích. Nejvýznamnější z českých médií jsou mediálními partnery festivalu. Díky tomu je také ve střední a východní Evropě jednou z mála možností prezentace nízkorozpočtových filmů, alternativních filmů atd.


V hlavní programové sekci festivalu představujeme českým divákům premiéry zásadních filmů současné kinematografie a předpremiéry nejlepších filmů z nabídky českých distributorů. Dále každý rok představujeme aktuální dění v oblastech jako Asie, Afrika, Latinská Amerika, Východní Evropa atd. Věnujeme se také nastupující generaci evropských režisérů a představujeme šestnáct debutů nebo druhých filmů, které vybíráme na základě došlých přihlášek, ale také za pomoci menších filmových festivalů po celé Evropě. Důležitou součástí programu jsou i rozsáhlé retrospektivy (v posledních letech Ernst Lubitsch, P. P. Pasolini, Joseph von Stenrberg, Andy Warhol, Ernano Olmi, Michelangelo Antonioni a další) a kratší profily zásadních osobností současného filmu, kteří se festivalu osobně účastní a aktivně diskutují s diváky a novináři o svých filmech (Claudia Cardinale, Roman Polanski, Ryiuchi Hiroki, Claude Lelouch, István Szábo, Andrej Končalovský, Carlos Saura, Ivan Passer, Julia Jentch a další).


Praha, město v srdci Evropy, je dnes významným evropským kulturním centrem a velmi vyhledávaným místem evropských i amerických produkčních společnosti k natáčení filmů. Febiofest. je jejím jediným tak rozsáhlým a tak navštěvovaným festivalem. Proto je jedinečnou možností, jak dostat právě Váš film k českým divákům a distributorům. A možná nejen k nim...


Více informací o festivalu naleznete na www.febiofest.cz


Table 'febiofestcz7.survey' doesn't exist
soubor: /hosting/www/febiofest.cz/archiv/archiv/13_archive/index.php
radek: 152