CS | EN

Amnesty International Febiofest Award

Amnesty International Febiofest Award

Spolupráce české pobočky Amnesty International a Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest začala již před třemi lety. Letos již druhým rokem je z festivalové nabídky vybráno osm filmů, které se týkají tematiky svobody, svobodného vyjadřování, lidských práv a boje za důstojný život. Amnesty International Febiofest Award získá sice pouze jeden film, ale prostřednictvím všech snímků upozorňujeme a ukazujeme na nespravedlnosti a bezpráví, ke kterým v naší společnosti stále dochází, a stejně tak na hrdiny, kteří jsou schopni a ochotni se proti nim vzepřít a svůj boj nevzdat.

Porota: Martin Balcar ( Amnesty International - Vedoucí kampaní), Ester Geislerová (herečka), Lora Kmieliauskaite (herečka).

 
Bez Boha / Godless / Bezbog (Bulharsko, Dánsko, Francie) Režie: Ralitza Petrova (Nová Evropa)
Cesta do Mandalay / The Road to Mandalay / Zai Jian Wa Cheng (Francie, Německo, Myanmar (Barma), Tchaj-wan) Režie: Midi Z (Asijský pohled)
Jako ryba v síti / The Net / Geumul (Jižní Korea) Režie: Ki-duk Kim (Asijský pohled)
Lidská vlna / The Human Surge / El auge del humano (Argentina, Brazílie, Portugalsko) Režie: Eduardo Williams (Panorama)
Loving / Loving / Loving (Velká Británie, USA) Režie: Jeff Nichols (Made in USA)
Marija / Marija / Marija (Německo, Švýcarsko) Režie: Michael Koch (Panorama)
Než se setmí / By the Time It Gets Dark / Dao Khanong (Francie, Nizozemí, Thajsko) Režie: Anocha Suwichakornpong (Asijský pohled)
Sao Jorge / Saint George / São Jorge (Francie, Portugalsko) Režie: Marco Martins (Panorama)
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.