CS | EN
zpět

Matka / Mother / Ema

Popis filmu: Lauri byl za nevyjasněných okolností postřelen, upadá do kómatu a je odkázán na matčinu péči. Sledujeme návštěvy přátel, policistů i jeho žáků střídajících se u lůžka. Jednotlivá vyprávění postupně skládají možné motivy nepochopitelného zločinu v úzce propojené maloměstské komunitě, kde všichni o sobě všechno vědí. Temně komický, brilantně vystavěný severský noir byl estonským kandidátem pro oscarové klání.
Režie: Kadri Kõusaar
Hrají: Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets, Siim Maaten, Jaan Pehk, Jaak Prints, Rea Lest
Scénář: Leana Jalukse, Al Wallcat
Kamera: Jean-Noël Mustonen
Střih: Tambet Tasuja
Hudba: Jaan Pehk
Producent: Aet Laigu
Distributor: Meteoriit
Země: Estonsko
Rok výroby: 2016
Délka filmu (min.): 89
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: estonsky
Titulky: anglické, české
Ocenění a nominace:
FF Tribeca 2016 – Official Selection
MFF v Edinburghu 2016 - Official Selection
 

Matka Matka Matka Matka
 
uvádíme za podpory
Skandinávský dům, z. s.
Skandinávský dům, z. s.
Promítání
29.03.2017 / 17:30 Praha |CineStar Praha Anděl, #1, Mattoni     koupit lístek Přidat do Můj Program PROJEKCE CHARITATIVNÍHO PARTNERSTVÍ
30.03.2017 / 19:30 Praha |CineStar Praha Anděl, #1, Mattoni     koupit lístek Přidat do Můj Program
31.03.2017 / 17:30 Praha |CineStar Praha Anděl, #1, Mattoni     koupit lístek Přidat do Můj Program
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.