CS | EN
zpět

Přijímačky / The Graduation / Le concours

Popis filmu: Jak se ve Francii „dělají“ filmaři? Ti nejlepší z nejlepších absolvovali a pak se stali pedagogy legendární pařížské filmové školy La Fémis. Vedoucí katedry režie Claire Simonová dokumentuje několik měsíců trvající brutální proces, na jehož konci je vybráno pouhých čtyřicet uchazečů. Neboť všichni jsou si rovni, ale jen někteří jsou dle této mocné instituce budoucností francouzské kinematografie.
Režie: Claire Simon
Hrají: Alain Bergala, Xanaë Bove, Emmanuel Chaumet, Claire Childeric, Michaël Dacheux, Joël Danet, Emilie Deleuze, Marie-Christine Desandré, Christel Dewynter, Olivier Ducastel, Jacques Déniel, Sophie Fillières, Pascale Granel, Cyril Holtz, Jacques Kermabon, Laetitia Masson, Patricia Mazuy, Thomas Ordonneau, Judith Revault d'Allones, Sabrina Seyvecou, Arnaud Surel, Thomas Vigneau, Solange Zeitoun
Scénář: Claire Simon
Kamera: Claire Simon
Střih: Luc Forveille
Producent: Arnaud Dommerc
Distributor: Wide House
Země: Francie
Rok výroby: 2016
Délka filmu (min.): 115
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: francouzsky
Titulky: anglické, české
Ocenění a nominace:
MFF v Benátkách 2016 – Nejlepší dokumentární film
Hosté: Claire Simon
 
Přijímačky Přijímačky Přijímačky Přijímačky Přijímačky Přijímačky
 
uvádíme za podpory
l’Institut français de Prague
l’Institut français de Prague
Promítání
28.03.2017 / 17:00 Praha |CineStar Praha Anděl, #8, Mediální skupina Mafra     koupit lístek Přidat do Můj Program
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.