CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
PROFIL: Jan Tříska
Legendární herec Jan Tříska za svůj život ztvárnil úctyhodné množství divadelních i filmových rolí. Prosadil se nejen v Čechách, ale po emigraci v roce 1977 i ve Spojených státech. Svoji hereckou dráhu začal v divadle, jako nejmladší člen činohry Národního divadla. Jedna z prvních hlavních rolí, kterou Jan Tříska získal ve filmu, byla postava Radúze v poetickém dramatu Radúz a Mahulena. V americkém exilu spolupracoval s Milošem Formanem na snímcích Ragtime a Lid versus Larry Flynt. Do povědomí českých diváků se zapsal jako nekompromisní pedagog v celovečerním debutu Jana Svěráka Obecná škola, který byl v roce 1991 nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Stejnou nominaci získal o dvanáct let později snímek Želary režiséra Ondřeje Trojana, v němž se Jan Tříska ujal role starého Gorčíka. Jan Tříska osobně převezme cenu Kristián za přínos světové kinematografii.
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.