CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Světla severu
Často se prý filmová produkce ze severských zemi pohybuje v žánrových vodách temných kriminálek nebo naopak absurdních komedií s výstředními charaktery. Vše vždy podpořené snovými scenériemi a zádumčivou hudbou. Letošní výběr filmů je tomuto zjednodušení věrný pouze z poloviny. Narušujeme je mimo jiné zařazením dokumentu o velmistru světa v šachu či prvního anglicky mluveného a v Americe se odehrávajícího filmu od norského režiséra Joachima Triera. Ve výběru sekce je i řada psychologických dramat zachycujících problematické dospívání mladých hrdinů či nevrlé stárnutí jejich rodičů.
 
Čest mezi zloději / Drifters / Tjuvheder (Švédsko) Režie: Peter Grönlund (Světla severu)
Hlasitější než bomby / Louder Than Bombs / Louder Than Bombs (Francie, Norsko, USA, Dánsko) Režie: Joachim Trier (Světla severu)
Magnus / Magnus / Magnus (Norsko) Režie: Benjamin Ree (Světla severu)
Matka / Mother / Ema (Estonsko) Režie: Kadri Kõusaar (Světla severu)
Pokrevní bratrství / In the Blood / I Blodet (Dánsko) Režie: Rasmus Heisterberg (Světla severu)
Přetvářka / Pretenders / Teesklejad (Estonsko, Lotyšsko, Litva) Režie: Vallo Toomla (Světla severu)
Rodiče / Parents / Forældre (Dánsko) Režie: Christian Tafdrup (Světla severu)
V zárodku / In Embryo / In Embryo (Dánsko) Režie: Ulrich Thomsen (Světla severu)
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.