CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Jižní Korea
Sama v noci na břehu moře
Režie: Hong Sang-soo
Hrají: Kim Minhee, Seo Younghwa, Kwon Haehyo, Jung Jaeyoung, Song Seonmi, Moon Sungkeun, Ahn Jaehong, Park Yeaju Karl Feder, Mark Peranson, Bettina Steinbrügge

Popis filmu:

Herečka Younghee se vzdala všeho a v cizím městě čeká, zda za ní přijede její ženatý milenec. Chodí na pláž a v jejím srdci se chvěje otázka, zda mu chybí tolik jako on jí. Jaká je váha lásky v lidském životě? Kim Minhee za svůj výkon v roli Younghee získala cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli na letošním Berlinale, kde měl film premiéru v hlavní soutěži.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
Kanada, Francie, Portugalsko, Itálie
Cosmopolis
Režie: David Cronenberg
Hrají: Robert Pattinson, Paul Giamatti, Jay Baruchel, Kevin Durand, Juliette Binoche, Samantha Morton, Sarah Gadon, Mathieu Amalric, Emily Hampshire

Popis filmu:

Eric Packer, nekorunovaný král Wall Streetu, míří v limuzíně přes celý Manhattan ke svému holiči. Jenže ve městě je prezident, probíhají demonstrace s obřími krysami a koná se pohřeb jakési celebrity, takže ulice jsou téměř neprůjezdné. A do toho jüan proti všemu očekávání ne a ne klesnout. Robert Pattison exceluje v uhrančivé adaptaci stejnojmenné novely Dona de Lilla s hudbou Howarda Shorea.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
 
USA
Temná je noc
Režie: Tim Sutton
Hrají: Robert Jumper, Anna Rose, Rosie Rodriguez, Karina Macias, Aaron Purvis, Eddie Cacciola

Popis filmu:

Stane se to dnes v noci. Mrazivá atmosféra silných obrazů současného předměstí, kde se v jednom dni odehrává šest rozpojených osudů, nezadržitelně směřuje k masakru v multikině. Palčivě aktuální requiem za americký sen, který se proměnil v noční můru, v intenzivně vizuálním snímku. Se snadnou dostupností zbraní a vztahem mezi popkulturou a realitou, potenciálně vedoucí k násilí, může frustrovaný střelec číhat kdekoliv.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
Argentina, Brazílie, Portugalsko
Lidská vlna
Režie: Eduardo Williams
Hrají: Sergio Morosini, Shine Marx, Domingos Marengula, Chai Fonacier, Irene Doliente Paña, Manuel Asucan, Rixel Manimtim

Popis filmu:

Hledání a nalézání, nekonečná pouť a snažení lidstva ve formálně i obsahově originálním debutu režiséra Eduarda Williamse. Williams ve svém celovečerním debutu pokračuje v metodě volných asociací a propojování kontextů na hranici mezi hraným a dokumentárním filmem. Dílo, které dokáže zprostředkovat kvality intimity a spontánnosti reálného života, nás zavede od Argentiny přes Mosambik až na Filipíny.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
 
Německo, Švýcarsko
Milující se Evropa
Režie: Jan Gassmann
Hrají: Veronika, Harri, Siobhan, Terry, Penny, Niko, Caro, Juan

Popis filmu:

Evropa čelí sociálním a ekonomickým změnám, které se odrážejí i v životě jejích obyvatel. Čtyři páry, každý v jiné evropské zemi, se milují, rozcházejí, vychovávají děti, hledají práci a hlavně sami sebe v proměňující se společnosti. Dokumentární portrét intimních vztahů pod vlivem politických mechanismů současné Evropy v režii Jana Gassmanna měl premiéru na loňském Berlinale.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
Švýcarsko, Velká Británie
Noční směna
Režie: Tobias Weber
Hrají: Joe Sowerbutts, Haruka Abe, Richard Durden, Joel Basman, Charlotte Comer, Sol Heras, Kelly-Marie Kerr

Popis filmu:

Matt je vynalézavý student, který je proti své vůli zatažen do vloupačky londýnské aukční síně. Musí prokázat svou nevinu, ale jak se bude rozhodovat ve sledu žánrových zvratů? Rozhodnou o tom diváci jeho akčního dobrodružství. Unikátní projekt interaktivního filmu, jehož děj určuje divák pomocí aplikace stažené do chytrého telefonu, je propracovaným konceptem, který posouvá hranice vyprávění.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
 
Kanada, Francie
Louisa na pobřeží
Režie: Jean-François Laguionie
Hrají: Dominique Frot, Diane Dassigny, Tom Anthon, Jean-François Laguionie

Popis filmu:

Na konci léta ujel důchodkyni Louise z pobřežního letoviska poslední vlak. Rozhodne se u moře zůstat jen ve společnosti věrného psa a přežít do jara v záchranářské budce. Poetický, vizuálně podmanivý příběh režiséra J.-F. Laguionieho, kterého znají čeští diváci hlavně díky jeho animovanému snímku Obraz, získal na působivosti také díky hlasu, který osamělé Louise propůjčila francouzská herečka Dominique Frotová.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
Německo, Švýcarsko
Marija
Režie: Michael Koch
Hrají: Margarita Breitkreiz, Georg Friedrich, Olga Dinnikova, Sahin Eryilmaz

Popis filmu:

Ukrajinka Marija pracuje v Německu jako uklízečka. Jednou by chtěla vlastnit kadeřnický salon, ale po ztrátě zaměstnání se její sen zdá nedosažitelný. I přesto se jej odmítá vzdát a pro úspěch v cizí zemi je odhodlaná udělat cokoliv. Suverénní celovečerní debut Michaela Kocha upoutal pozornost filmové kritiky a mezinárodních festivalů i díky výkonu Margarity Breitkreizové v titulní roli.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
 
Francie, Portugalsko
Sao Jorge
Režie: Marco Martins
Hrají: Nuno Lopes, Mariana Nunes, David Semedo, Jose Raposo, Jean-Pierre Martins, Ricardo Fernandes, Beatriz Batarda, Gonçalo Waddington

Popis filmu:

Bývalý boxer Jorge se topí v dluzích a bojí se, že kvůli nim přijde o syna i milovanou ženu. Najít práci v Portugalsku svíraném ekonomickou krizí je ale téměř nemožné. V zoufalé situaci přijme Jorge práci vymahače, která ho zavede na dráhu zločinu a násilí. Drama portugalského režiséra Marco Martinse (Alice, How to Draw a Perfect Circle) bylo oceněno na letošním MFF v Benátkách v sekci Horizonty.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
USA
Slash
Režie: Clay Liford
Hrají: Michael Johnston, Hannah Marks, Michael Ian Black, Missi Pyle, Jessie Ennis, Peter Vack, Sarah Ramos

Popis filmu:

Patnáctiletý středoškolák Neil je spolužáky považován za zakřiknutého introverta. Nikoho by ani nenapadlo, že volný čas věnuje psaní erotické fan fiction o mezigalaktických hrdinech. Když se jeho povídky ve škole provalí, Neil se stane terčem posměchu. Naštěstí se díky tomu seznámí se zkušenější spolužačkou Julií, která ho přesvědčuje, aby příběhy zveřejnil na internetu. To ale Neil netuší, že mu tohle rozhodnutí obrátí život vzhůru nohama.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
 
Řecko
Suntan
Režie: Argyris Papadimitropoulos
Hrají: Makis Papadimitriou, Elli Tringou, Milou Van Groessen, Dimi Hart, Hara Kotsali, Marcus Collen

Popis filmu:

Nepříliš atraktivní Kostis se potýká s krizí středního věku a přichází na řecký ostrůvek jako nový lékař. Přichází léto, blonďatá turistka Anna a druhá míza nekonečných večírků, vibrujících opálených těl a ztráty soudnosti, kdy do sluncem zalitých dní vstupuje stín erotické posedlosti. Kostisův příběh má za sebou úspěšné festivalové turné, včetně vítězství na MFF v Edinburghu.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
Belgie, Francie, Německo, Itálie
Pátrání po Rockym II
Režie: Pierre Bismuth
Hrají: Robert Knepper , Milo Ventimiglia , Richard Edson , Barry O’Rourke , Tania Raymonde , Roger Guenveur Smith , Stephen Tobolowsky

Popis filmu:

Když umělec Ed Ruscha v roce 1979 ukryl umělou skálu kdesi v Mohavské poušti, nemohl tušit, že se po jejích stopách o léta později vydají dva scenáristé a soukromý detektiv. Ruschova skála, pojmenovaná po legendárním filmu Rocky II, inspirovala oscarového scenáristu Pierra Bismutha (Věčný svit neposkvrněné mysli) k filmovému pátrání, jehož výsledkem je mysteriózní „fake fiction" příběh.

Hrajeme:
Tento film se již hrát nebude
 
 
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.