CS | EN

Hosté

více

Enfant terrible a jedna z nejvýznamnějších osobností amerického nezávislého filmu Abel Ferrara odstartoval svoji kariéru plnou kontroverzí a skandálů filmy Zabiják s vrtačkou a Anděl pomsty. Ve snímcích často zkoumá vnitřní psychologii postav a prostředí skrze psychické a fyzické násilí.

více »
 
více

Slavný absolvent pražské FAMU patří mezi nejúspěšnější a nejoriginálnější evropské režiséry. Za své filmy získal mnoho ocenění na prestižních filmových festivalech. Kromě režie se prosadil také jako herec a muzikant.

více »
 
 
více

Jedna z nejvýraznějších ženských postav současné kinematografie režisérka a scenáristka Agnieszka Holland má ve své filmografii řadu diváky i kritiky oceňovaných filmů. Patří mezi představitele polské nové vlny a její raná tvorba je řazena do kina morálního neklidu.

více »
 
více

Britský kameraman Peter Suschitzky se etabloval v polovině 60. let ve Velké Británii jako nejmladší kameraman, který v té době nasnímal celovečerní film (It Happened Here), a spolupracoval zde s režiséry, pro něž byl typický dokumentaristický přístup a práce s neherci. Patří mezi elitu současných světových kameramanů.

více »
 
 
více

Legendární herec Jan Tříska za svůj život ztvárnil úctyhodné množství divadelních i filmových rolí. Prosadil se nejen v Čechách, ale po emigraci v roce 1977 i ve Spojených státech. Svoji hereckou dráhu začal v divadle, jako nejmladší člen činohry Národního divadla.

více »
 
více

Ulrich Thomsen vystudoval herectví v Kodani a nejprve se věnoval divadlu. Ve filmu má široký záběr a hraje v nezávislých filmech, televizních seriálech, akčních snímcích i evropských thrillerech. Role padoucha v bondovce Jeden svět nestačí přitáhla na Ulricha Thomsena pozornost.

více »
 
 
více

Producent filmů Láska nebeská či Notting Hill, Duncan Kenworthy, přijede na festival představit svůj nejnovější snímek – Přihrávka. Britský televizní a filmový producent Duncan Kenworthy začal svoji kariéru v 70. letech v New Yorku, kde se staral například o mezinárodní stránku produkce klasického dětského pořadu Sezamová ulice (Sesame Street). V roce 1980 se vrátil do Londýna a od té doby zde produkoval řadu TV seriálů a filmů, za které získal pět cen BAFTA, tři ceny EMMY a nominaci na Oscara.

více »
 
více

Herec a režisér Miroslav Krobot se řadí mezi nejvýraznější postavy české divadelní a filmové scény. V roce 1996 se stal uměleckým ředitelem Dejvického divadla a v současnosti patří k osobnostem, které zásadním způsobem udávají trendy v českém divadelním prostředí.

více »
 
 
více

Po studiu fotografie ve Vídni odjela italská režisérka a scenáristka Tizza Covi do Říma, kde se živila jako fotografka. V roce 1996 vytvořila s Rainerem Frimmelem tvůrčí duo a z jejich spolupráce vzešly filmy, divadelní hry i fotografie. Za své dokumenty získali několik ocenění včetně ceny na Berlinale za film Babooska.

více »
 
více

Než se rakouský režisér a kameraman Rainer Frimmel dostal k natáčení filmů, vystudoval nejprve psychologii a poté fotografii. Za svou uměleckou tvorbu získal stipendia v Paříži, New Yorku a Římě.

více »
 
 
více

Absolventka bratislavské filmové školy VŠMU natočila v rámci studia krátký animovaný film Bolo nás 11 a několik krátkometrážních dokumentárních snímků jako Gastarbeiteri nebo Discoboj, který byl později začleněn do povídkového filmu Slovensko 2.0.

více »
 
více

Černohorský režisér a scenárista Ivan Marnovic získal filmové vzdělání na pražské FAMU. Zde natočil několik krátkých filmů, které byly promítány na studentské přehlídce Famufest. V roce 2012 spolupracoval s česko-makedonským režisérem Ivo Trajkovem na scénáři k experimentálnímu thrilleru Pariser Platz – Berlin.

více »
 
 
více

Francouzský režisér a scenárista Antonin Peretjatko pochází z Grenoblu. V rámci studií na filmové škole Louis-Lumière natočil několik krátkometrážních filmů a za svůj první snímek La fille du 14 juillet byl nominován v roce 2013 na Césara za Nejlepší debut.

více »
 
více

Francouz Angelin Preljocaj studoval klasický balet, od kterého se odklonil k modernímu tanci. V roce 1984 založil vlastní taneční společnost Ballet Preljocaj, jejíž repertoár se hraje na největších světových scénách, jako je milánská La Scala, New York City Ballet nebo pařížská Opera.

více »
 
 
více

Srbský scenárista a režisér Milos Radovic si v roce 1987 získal pozornost kritiky na MFF v Cannes svým krátkým filmem Náhlá a předčasná smrt plukovníka K. K. Téměř patnáct let se věnoval tvorbě krátkometrážních snímků, televizních seriálů a divadelních her.

více »
 
více

Výrazná postava balkánské kinematografie srbský herec Lazar Ristovski je nejen známým představitelem mnoha filmových postav, ale také úspěšným scenáristou, režisérem a producentem. V roce 1995 ztvárnil titulní roli v komediálním dramatu Emira Kusturici Underground ověnčeném Zlatou palmou.

více »
 
 
více

Vizuální a konceptuální autor Tomáš Svoboda studoval dva ateliéry malířství na Akademii výtvarných umění v Praze. Na české umělecké scéně se prezentuje především instalacemi, performancemi a intervencemi v rámci veřejného prostoru. Podílel se na vzniku galerie Tranzitdisplay a na domovské fakultě AVU vede ateliér nových médií.

více »
 
více

Filmová, divadelní a reklamní režisérka Fien Troch pochází z Belgie a už za své krátké filmy si odnesla řadu ocenění z mezinárodních festivalů po celé Evropě. Její první celovečerní snímek Štěstí těch druhých byl promítán na festivalu v Karlových Varech v sekci Fórum nezávislých.

více »
 
 
více

Eduardo Williams patří mezi nadějné jihoamerické režiséry. Vystudoval argentinskou Universidad del Cine v Buenos Aires. Už ve svých studentských a krátkometrážních filmech, jako jsou Padám nebo Mohl jsem vidět pumu, využíval cestování jako katalyzátor pro svou inspiraci. Výsledný tvar pak mívá melancholickou náladu rčení, že i cesta může být cíl.

více »
 
více

Německý kameraman českého původu Peter Zeitlinger působí jako profesor na katedře kamery na Televizní a filmové univerzitě v Mnichově. Ke kinematografii získal vztah už v dětství, kdy sám vytvářel animované filmy na 8mm kameru.

více »
 
 
více

Po absolvování filmové vědy a dějin umění v Paříži a Berlíně se Julian Radlmaier věnoval filmové teorii. Později se stal asistentem jednoho z nejvýznamnějších režisérů německé nové vlny Wernera Schroetera.

více »
 
více

Absolvent dvou filmových universit v Paříži a Los Angeles Bartosz M. Kowalski debutoval jako režisér na poli dokumentárního filmu a na většině svých snímků se podílel i jako scenárista a střihač. Po studiích se vrátil do rodného Polska, kde začal spolupracovat s HBO.

více »
 
 
více

Všestranná umělkyně Tereza Kotyk působí převážně ve svém rodném Rakousku a ve Velké Británii. Vystudovala dějiny umění, mediální studia, gender studies a výtvarné umění na řadě vysokých škol po celé Evropě.

více »
 
více

Francouzský tanečník a cirkusový akrobat Damien Manicel je také známý jako tvůrce krátkých filmů oceňovaných na mnoha evropských festivalech. Už za svůj první počin La dame au chien vyhrál cenu Jeana Viga.

více »
 
 
více

Slovenská herečka a režisérka Tereza Nvotová pochází z rodiny filmových a divadelních herců. Pro film jí objevil režisér Zdeněk Tyc, který jí obsadil do filmu Malé oslavy. Při studiu na katedře dokumentární tvorby natočila sondu Ježíš je normální!, v němž zúročila své zkušenosti s výchovou ve škole vedené křesťanským hnutím.

více »
 
více

Anna Åström se narodila ve švédském městě Gråbo. Hrála v řadě inscenací ve stockholmském Městském divadle, kde získala role v klasických hrách jako je například Višňový sad nebo ve slavných muzikálech, včetně Hair.

více »
 
 
více

Lola Doillon, francouzská herečka, fotografka a režisérka, pochází z filmařské rodiny a před kamerou se objevila už jako dítě v dramatu La femme qui pleure, které režíroval její otec Jacques Doillon. V pozdějších letech s ním spolupracovala jako asistentka režie.

více »
 
více

Německá herečka ruského původu Margarita Breitkreiz vystudovala prestižní Akademii dramatických umění Ernst Busch v Berlíně a už během studií se objevila v několika divadelních hrách. Svou hereckou kariéru oficiálně začala v roce 2006 v divadle Volksbühne Berlin, kde pravidelně vystupuje v představeních Franka Castorfa.

více »
 
 
více

Nejmladší ze tří sester Geislerových Ester vystudovala propagační design na grafické škole Václava Hollara a nová média na Akademii výtvarných umění. V současnosti se věnuje převážně modelingu, herectví a vizuální tvorbě.

více »
 
více

Německá režisérka a scenáristka Annekatrin Hendel nejprve pracovala jako kostýmní a jevištní výtvarnice. V roce 1989 se podílela na vzniku berlínského Divadla 89. Krátce poté natočila svůj první krátkometrážní hraný snímek Chiquita For Ever.

více »
 
 
více

Lora Kmieliauskaite je herečka a houslistka pocházející z litevského Vilniusu. Pracuje ve filmovém studiu Kinema, které se stalo prvním nezávislým filmovým studiem v Litvě.

více »
 
více

Portugalský režisér Marco Martins zazářil hned svým debutem Alice, za nějž si odnesl řadu nominací a cen na mezinárodních festivalech, včetně premiérového uvedení na MFF v Cannes. Zkušenosti coby režisér získal nejen na Divadelní a televizní škole v Lisabonu, ale také jako asistent Wima Wenderse, Manoela de Oliveiry a Bertranda Taverniera.

více »
 
 
více

Efthymis Papadimitriou, který bývá v závěrečných titulcích uváděn někdy také křestním jménem Makis, se narodil se v Aténách. Studoval fyziku a navštěvoval kurzy herectví na herecké škole řeckého Národního divadla. Získal role v mnoha známých inscenacích, jako je Zkrocení zlé ženy, Sen noci svatojánské nebo Marat Sade.

více »
 
více

Camille Raulo působí jako vedoucí produkce ve francouzské společnosti JPL Films, která se zaměřuje na tvorbu krátkometrážních i dlouhometrážních animovaných snímků, televizních animovaných filmů, časopisů a dokumentů o klasické i počítačové animaci.

více »
 
 
více

Všestranná filmařská osobnost Claire Simon je známá především svými dokumenty, u kterých se často podílí na scénáři, kameře, střihu i režii. Široký záběr má také po tematické stránce příběhů. Ty přesto mají jednoho společného jmenovatele, který spočívá v kouzlu každodenních věcí a banalit.

více »
 
více

Americký spisovatel, novinář a scenárista Patrik Ness vyučuje na Oxfordské univerzitě tvůrčí psaní a působí jako recenzent v několika významných periodikách, mezi něž patří The Daily Telegraph nebo The Guardian. Ve své tvorbě se orientuje jak na dospělé tak na děti a píše povídky, recenze, novely i romány, které byly oceněny řadou literárních cen.

více »
 
 
více

Gudmundur se narodil v roce 1982 v Reykjavíku. Islandský režisér producent a scénárista, jehož krátké snímky (Þröng sýn, Whale Valley a Ártún) byly oceněny na mnoha festivalech, včetně MFF Cannes. Film Kamenné srdce, který MFF Praha – Febiofest uvádí v soutěži Nová Evropa, je jeho celovečerním debutem. 

více »
 
více

Polský režisér a dokumentarista Jan P. Matuszynski vystudoval režii na rozhlasové a televizní fakultě na Slezské univerzitě v Katovicích, kde působila i ikona polské kinematografie Krysztof Kieślowski. Získal stipendia v programech Media a Creative Valley v polské televizi a se svými krátkými studentskými snímky sklidil úspěch na řadě festivalů.

více »
 
 
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.