CS | EN

Hosté

ABEL FERRARA

Enfant terrible a jedna z nejvýznamnějších osobností amerického nezávislého filmu Abel Ferrara odstartoval svoji kariéru plnou kontroverzí a skandálů filmy Zabiják s vrtačkou a Anděl pomsty. Ve snímcích často zkoumá vnitřní psychologii postav a prostředí skrze psychické a fyzické násilí. Příběhy jsou zasazené do ponurého prostředí New Yorku a nesou se v temné noirové atmosféře. V hlavních rolích filmů Abela Ferrary se objevují zvučná jména herců, jako jsou Harvey Keitel, Christopher Walken, Steve Buscemi nebo Willem Dafoe, který hraje italského režiséra Pasoliniho ve stejnojmenném snímku. Kromě hraných filmů se Ferrara věnuje i dokumentární režii. Rodák z New Yorku žije poslední roky v Itálii, kde i natáčí. Abel Ferrara obdrží na MFF Praha – Febiofest Kristiána za přínos světové kinematografii.

Projekce s Q&A:
Vítejte v New Yorku – pátek 24.3. v 19:30, Cinestar Anděl, sál 6.
Poručík – sobota 25.3. v 19:00, Cinestar Anděl, sál 6.

 

» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.