CS | EN

Hosté

CLAIRE SIMON

Claire Simon

Všestranná filmařská osobnost Claire Simon je známá především svými dokumenty, u kterých se často podílí na scénáři, kameře, střihu i režii. Široký záběr má také po tematické stránce příběhů. Ty přesto mají jednoho společného jmenovatele, který spočívá v kouzlu každodenních věcí a banalit. Claire Simon původně vystudovala etnologii, arabštinu a berberštinu a k filmu se dostala jako samouk. Svůj první hraný snímek představila v paralelním výběru La Quinzaine des Réalisateurs na MFF v Cannes. Působila jako pedagog na francouzské La Femis a právě tyto zkušenosti ji inspirovaly k natočení nejnovějšího dokumentu Přijímačky.

Projekce s Q&A:
Přijímačky – úterý 28.3. v 17:00, Cinestar Anděl, sál 8.

 
Přijímačky / The Graduation / Le concours (Francie) Režie: Claire Simon (Panorama )

» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.