CS | EN

Novinky

1. 3. 2017

Další filmy s českou stopou na Febiofestu v sekcích Central Park a Panorama

Jako z filmu - Klára Melíšková

V programu sekce Central Park diváci uvidí v tuzemské premiéře aktuálně oceněný snímek z Berlinale, slovensko-česko-maďarské drama Pátá loď Ivety Grófové. Ten režisérka natočila na motivy úspěšné stejnojmenné knihy Moniky Kompaníkové, jež se na Slovensku stala nejlepší knihou roku 2010. Film vyprávějící příběh netradiční dětské rodiny a inspirovaný skutečnou událostí byl v Berlíně oceněn Křišťálovým medvědem v soutěži Generation Kplus. Festival uvede v rámci sekce Panorama také celovečerní experimentální filmový počin českého vizuálního umělce Tomáše Svobody Jako z filmu, ve kterém autor nabízí syntézu svého několikaletého konceptuálního myšlení. Tomáš Svoboda patří k zakladatelům galerie Display a vede ateliér Nových médií na Akademii výtvarných umění. Mezi snímky s českou účastí patří i dříve avizovaný zahajovací film režisérky Agnieszky Hollandové z česko-polského pohraničí Přes kosti mrtvých, na jehož scénáři se podílel Štěpán Hulík a v němž jednu z hlavních rolí ztvárnil Miroslav Krobot. Tento polsko-česko-německý film získal na letošním Berlinale cenu Alfreda Bauera pro snímek, který otevírá nové perspektivy ve filmovém umění.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.